Naga MarketsBoomBit kontynuuje dynamiczną korektę w indeksie sWIG80Poniedziałkową sesję na Wall Street zdominowała podaż, która uaktywniła się szczególnie mocno w ostatnich godzinach handlu. Słabość spółek technologicznych względem szerokiego rynku była kontynuowana nawet podczas korekty, indeks S&P 500 przecenił się o 1%, podczas gdy Nasdaq stracił aż 2,6%.

BoomBit stracił wczoraj ponad 11 procent

Nie dość, że spółkom technologicznym od kilku miesięcy „brakuje paliwa” do poprawiania historycznych rekordów, to jeszcze w przypadku wzrostu awersji do ryzyka na rynkach spółki te często przeceniają się najmocniej. Może to świadczyć o zmianie preferencji wśród inwestorów, którzy obecnie kierują się w stronę spółek typu value.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przebicie kluczowych poziomów oporu przez krajowy indeks blue chipów zbiegło się niefortunnie z korektą widoczną wczoraj głównie w Stanach Zjednoczonych. Indeks WIG20 w poniedziałek gwałtownie oddał sporą część wzrostów po godzinie 15:30, jednak biorąc pod uwagę, że spadki na Wall Street były jeszcze kontynuowane, a kontrakty terminowe na amerykańskie i europejskie indeksy wskazują na negatywne otwarcie wtorkowej sesji, wysoce prawdopodobna jest dziś korekta również na warszawskim parkiecie.

Dla sektora bankowego jak i całej krajowej giełdy istotna będzie decyzja Sądu Najwyższego, która może zapaść już dzisiaj, w sprawie kredytów walutowych. Wśród kluczowych tematów rozstrzygnięcie ma dotyczyć m.in. możliwości żądania wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. W indeksie WIG20 wczoraj dominowały walory CCC (+7,7%), PKO BP (+3,8%) i LPP (+3,7%), a na przeciwległym biegunie znalazło się JSW (-5,2%), które dziś poinformowało w oświadczeniu, że nie jest zainteresowane kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek, tym samym zanegowało taki scenariusz proponowany przez prezesa Tauronu Pawła Strączyńskiego.

WIG w układzie dziennym

W indeksie mWIG40 najgłębsze spadki odnotowało PKP Cargo (-3,9%), a trend spadkowy kontynuowali producenci gier 11 bit studios (-3,6%) i TS Games (-3,3%). Liderem wzrostów, dzięki kontynuacji dobrych nastrojów po solidnych wynikach za I kw., był Stalprodukt (+6,9%). W indeksie sWIG80 dynamiczną korektę kontynuował Boombit (-11,2%), a w trendzie spadkowym gwałtownie odbił Harper (+12,2%). Z pozostałych informacji: 1. Strata netto banku Millennium w I kw. wyniosła 311 mln zł, wobec 18 mln zł zysku w ubiegłym roku, wynik był zbliżony do konsensusu (318 mln zł). 2. Arctic Paper osiągnął w I kw. 29 mln zł zysku netto wobec 55 mln zł w analogicznym okresie 2020 r., wynik jest zgodny z konsensusem.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | theppro co to jest | prognozy kryptowalut | biomed-lublin gpw | pgn akcje |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here