Naga MarketsBoomBit [BBT], XTB S.A. [XTB] – Gorące spółki dniaProducent gier komputerowych, spółka BoomBit poinformowała wczoraj, że liczba pobrań wszystkich jej gier od początku roku, przekroczyła już liczbę 164 mln. Rok do roku oznacza to wzrost o aż 230%. Liczba pobrań samych gier typu hyper-casual przekroczyła 115 mln w okresie styczeń-wrzesień, co pokazuje, że obrana przez spółkę strategia była jak najbardziej korzystna. Dynamika rok do roku tego segmentu sięga więc około 7000%.

  • Boombit poprawia wyniki
  • Spółka w światowej czołówce rankingu Apptopia.com
  • XTB potwierdza świetne wyniki, kurs nadal w konsolidacji

To sprawia, że w branżowym blogu Apptopia.com, spółka znalazła się na czwartym miejscu na świecie w rankingu najdynamiczniej rosnących twórców gier hyper-casual względem liczby pobrań po III kwartałach 2020 roku. Są to kolejne mocne dane sprzedażowe jakie spółka opublikowała w ostatnim czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Atak na linię korekty

Na wykresie nadal panuje ruch boczny, co w obliczu słabości szerokiego rynku można uznać za korzystne. Wydaje się, że z czasem popyt ponownie spróbuje zaatakować kluczowy opór przy 24 zł.

boombit


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

XTB w konsolidacji

Raport z wynikami za III kwartał opublikował wczoraj popularny dom maklerski X-Trade Brokers. Spółka wypracowała w tym okresie 68,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 15,51 mln zł zysku rok wcześniej czyli o 129% więcej rok do roku. Skonsolidowane przychody osiągnęły w tym czasie wartość 139,63 mln zł, względem 60,95 mln zł przed rokiem, a koszty działalności operacyjnej 60,14 mln zł w porównaniu z 42,98 mln zł rok temu. W III kwartale grupa pozyskała ponad 21 tys. nowych klientów wobec 10 tys. rok wcześniej co stanowi wzrost o ponad 110%.

xtb

“XTB posiada solidny fundament w postaci stale rosnącej bazy klientów i liczby aktywnych klientów. W konsekwencji baza do generowania wyników jest na znacznie wyższym poziomie niż była w 2019 roku” – podano w raporcie. Priorytetem zarządu jest dalszy przyrost bazy klienckiej w kolejnych okresach prowadzący do umocnienia pozycji rynkowej na świecie, zadeklarowano. Celem jest pozyskiwanie około 30 tysięcy klientów kwartalnie. Na wykresie pojawia się próba wybicia z konsolidacji, która nastała po zakończeniu wyprzedaży z końca lipca.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here