Naga MarketsBoomBit [BBT], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dniaProducent gier BoomBit przekazał wczoraj informacje o przychodach uzyskanych we wrześniu. W tym miesiącu spółka odnotowała 21,14 mln zł przychodów co oznacza wzrost rok do roku o 13%. Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła w ostatnim miesiącu 22,4 mln. „Wrzesień był jednym z najważniejszych miesięcy w historii Grupy BoomBit. Po raz piąty w tym roku przekroczyliśmy w ciągu miesiąca 20 mln zł przychodów z gier, a niedawno opublikowaliśmy historycznie rekordowe wyniki za pierwsze półrocze 2021 roku.

W ostatnich dniach września ogłosiliśmy również planowaną wypłatę zaliczki na dywidendę, a przede wszystkim przekroczyliśmy symboliczny próg 1 miliarda pobrań naszych gier.Na wsparciu

Tylko kilka firm na świecie osiągnęło taki wynik. Biorąc pod uwagę obecną skalę działalności, kolejnego miliarda pobrań spodziewamy się w znacznie krótszym czasie, niż pierwszego” – skomentował prezes Marcin Olejarz. Na wykresie po 40% korekcie, pojawia się szansa na odbicie od lokalnego wsparcia.

boombit


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Mocny spadek notowań

Wynikami za III kwartał podzielił się wczoraj Ten Square Games. Spółka w tym okresie wypracowała 158,9 mln zł skonsolidowanych przychodów. Informacja wywołała znaczny spadek notowań, gdyż wcześniej spółka szacowała, że jej przychody w III kwartale wyniosły 177,8 mln zł. Ostateczne dane poznamy 22 listopada. „W szacunkowej kwocie płatności 115,7 mln zł odnosi się do płatności wygenerowanych przez grę 'Fishing Clash’, co stanowi ok. 73% skonsolidowanych przychodów.

tsgames

Kolejne 28,2 mln zł (18%) odnosi się do płatności w grze 'Hunting Clash'” – podano w komunikacie. Wcześniej firma informowała też, że we wrześniu przychody z gier wyniosły ok. 7 mln USD (wg. Sensor Tower). Notowania wróciły do spadków, po wybiciu linii trendu. Kurs przełamał też poziom ostatniego dołka tego trendu. Obecnie duża dynamika przeceny sugeruje, że cena spadnie na kolejne wsparcie przy 460 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here