Naga MarketsBoomBit [BBT], Polimex-Mostostal [PXM] – Gorące spółki dniaProducent gier BoomBit poinformował wczoraj, że ma w fazie testów kilkadziesiąt gier i przewiduje, że część z nich będzie gotowa do wejścia na rynek w nadchodzących miesiącach. “Mamy założenia, według których co kwartał chcemy wydawać 3-5 gier, ale nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, ile gier zostanie wydanych w danym kwartale lub w roku. Gra Hyper-Casual powstaje w ciągu 1-2 miesięcy od fazy koncepcyjnej, podczas gdy nad grami Mid-Core pracowaliśmy wiele miesięcy, często ponad rok” – powiedział prezes spółki. Wskazał ponadto, że ważniejszy od liczby gier jest dla firmy zwrot z inwestycji w te gry.

“Dlatego produkujemy głównie gry Hyper-Casual. Ten segment ma świetne perspektywy, krótki okres zwrotu z inwestycji i niskie koszty produkcji, dlatego postanowiliśmy się na nich skupić. Decyzja o zmianie strategii podjęta na początku 2020 roku okazała się dobrym posunięciem, co potwierdziły wyniki zeszłego roku oraz gry cieszące się dużą popularnością wśród graczy” – podkreślił.Bez reakcji na dobre informacje

Ponadto, w komunikacie prezes przyznał, że oczekuje w tym roku przekroczenia 1 mld pobrań swoich gier oraz utrzymania wysokiej dynamiki przychodów z ostatnich miesięcy. W maju BoomBit trzeci raz z rzędu poprawił historyczny poziom przychodów z gier, osiągając poziom 28 mln zł. Wykres nadal wydaje się być nieco przegrzany i pojawia się ryzyko powrotu na główną strefę wsparcia w rejonie 23 zł.

boombit


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Próba wybicia

Udaną sesję zanotował wczoraj Polimex-Mostostal, który poinformował o zawarciu kontraktu z konsorcjum Siemens Energy Austria GmbH i Siemens Energy na zaprojektowanie, produkcję, dostawę, doradztwo techniczne nad montażem oraz wykonanie usług w zakresie rozruchu wyspy turbinowej (EPC) oraz umowę serwisową turbin gazowych (LTSA) na potrzeby bloku parowo-gazowego dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja w Siechnicach. Wartość kontraktu sięga, w zakresie EPC 12,4 mln zł netto i 79,97 mln euro netto, a wartość umowy LTSA to 16,75 mln zł netto i 15,94 mln euro netto. Jest to kolejny duży kontrakt w ostatnim czasie.

polimex-mostostal

Wcześniej spółka wygrywała przetarg m.in na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie. Rynek reagował także pozytywnie na wyniki za I kwartał, kiedy Polimex Mostostal odnotował 3,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach sięgających 410 mln zł. Na wykresie pojawia się szansa na znaczące odbicie. Najbliższym celem popytu powinien być opór przy 5,15 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here