Naga MarketsBoomBit [BBT], ML System [MLS] – Gorące spółki dniaProducent gier BoomBit odnotował 12,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 r. wobec 9,88 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie w miniony piątek. Zysk operacyjny wyniósł 9,67 mln zł wobec 10,97 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 140,24 mln zł wobec 49,73 mln zł rok wcześniej. Mamy więc zdecydowana poprawę wyników, pod co budowana była ostatnia fala wzrostowa, która wyniosła kurs na nowe, historyczne maksima. W całym ubiegłym roku gry spółki zostały pobrane ponad 200 mln razy, ponadto łączna liczba pobrań gier od początku historii spółki przekroczyła w 2020 roku 800 mln.

    • BoomBit ze znaczną poprawą wyników
    • Covid Detector od ML System może trafić na lotniska

Spółka oczekuje, że przekroczenie symbolicznej bariery 1 mld pobrań nastąpi jeszcze w tym roku. Za mocną poprawę wyników odpowiedzialna jest zmiana strategii, która położyła nacisk na gry z segmentu hyper-casual. W tym kierunku, spółka stawia kolejny krok rozwijając zespół, którego zadaniem jest poszukiwanie i współpraca z mniejszymi podmiotami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Re-test wcześniejszych maksimów

Jak podano w komunikacie, na tym polu BoomBit już może pochwalić się pierwszym sukcesem, gdyż gra „Shoe Race” stworzona przez tureckie studio, zaledwie po miesiącu od premiery, stała się światowym hitem. Na wykresie mamy re-test pokonanych wcześniejszych szczytów. Okolice 24,50 zł powinny być silnie bronione, nawet mimo faktu, że branża gamingu cały czas znajduje się w stanie korekty.

boombit


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W kierunku wsparcia

Najbardziej innowacyjna spółka za zakresu fotowoltaiki – ML System, zaskoczyła jakiś czas temu skonstruowaniem detektora koronawirusa. Informacja ta wywołała skokowy wzrost notowań. Prezes spółki podał, że trwają badania skuteczności i wyniki poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jeśli ocena będzie pozytywna, spółka ogłosi strategię wejścia z produktem na rynek. W piątek spółka podała, że podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym “Porty Lotnicze” list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy w zakresie wykorzystania urządzenia “Covid Detector”.

mlsystem

Porty Lotnicze zadeklarowały możliwość rozpoczęcia testów urządzenia na terenie Lotniska Chopina w Warszawie. Można się tylko domyślać, że jeżeli wyniki badań urządzenia okażą się zadowalające, to szanse na zakup urządzenia przez kolejne podmioty, znacząco wzrośnie. Na wykresie kurs spadł o 30% od ostatniego szczytu. Wydaje się, że do czasu ogłoszenia wyników, korekta może być kontynuowana.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | sp500 wykres | dolar kurs prognoza | analizy | kurs euro dolar | ropa wti notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here