Naga MarketsStyczeń jeszcze się nie skończył, a Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych przeżywa prawdziwy boom. Aż 3000 nowych produktów strukturyzowanych pojawiło się na Wiener Borse w tym miesiącu, a nie wykluczone, że pojawi się ich jeszcze więcej.


Znane również z polskiego parkietu certyfikaty turbo, warranty czy certyfikaty inwestycyjne w liczbie przekraczającej trzy tysiące dostępne są w handlu na Wiener Boerse. Prawdziwa powódź nowych instrumentów to wynik działań przede wszystkim banku Raiffeisen Centrobank AG, choć swoje trzy grosze dorzucił również Erste Group Bank AG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes wiedeńskiego parkietu, Chrisoph Boschan skomentował obecną sytuację słowami: Certyfikaty zdobywają coraz większą popularność na całym globie. Umożliwienie obrotu tego typu instrumentami jest odpowiedzią na sporych rozmiarów popyt na to rozwiązanie. Ostatnie aktualizacje naszej listy instrumentów są świetnym sposobem na rozpoczęcie nowego roku.

Sytuacji sprzyja niski poziom stóp procentowych EBC. Jak zapewnia Boschan, inwestorzy poszukują alternatywy oferującej zadowalającą stopę zwrotu przy akceptowalnym poziomie ryzyka. Obecnie na wiedeńskiej giełdzie dostępnych jest aż 10 000 różnego rodzaju produktów strukturyzowanych. Wśród emitentów tychże znalazły się wspomniane już banki Raiffeisen, Erste Group jak również UBS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here