Naga MarketsW ciągu 12 miesięcy w Polsce oddano do użytku 175 tys. mieszkań , czyli najwięcej od okresu transformacji. Dynamikę sprzedaży nowych lokali wspiera dobra sytuacja na rynku pracy, spadek bezrobocia, wzrost wynagrodzeń oraz niskie stopy procentowe. Czynnikiem wzrostu sprzedaży jest również wzrost oszczędności. Powoduje to, że coraz częściej nowe mieszkania kupowane są za gotówkę.

Coraz częściej zakup mieszkania wynika też z motywów inwestycyjnych, ponieważ inwestycja w nieruchomość jest postrzegana jako alternatywa dla lokat, kont oszczędnościowych i funduszy obligacyjnych. Proces ten wspiera ciągły wzrost cen mieszkań, które od 2013 roku rosną średnio o ok. 2,5% rocznie.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dynamika zmian cen jest jednak mniejsza niż na Zachodzie, co sugeruje, że w najbliższym czasie wzrost cen będzie postępować doprowadzając w przyszłości do bańki na rynku nieruchomości. Póki, co obawa związana z bańką jest nieuzasadniona, co wskazuje niski odsetek osób uważających, że ceny nieruchomości nigdy nie spadną. Z Finansowego Barometru ING wynika, że obecnie 34% Polaków podziela taką opinię w stosunku do średniej w Europie na poziomie 33%. W okresie występowania bańki spekulacyjnej opinia ta jest bardziej upowszechniona.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here