Naga Marketsdanske-bank-logoBiorąc pod uwagę ostatnie spadki USD/JPY oraz sytuację w Bank of Japan, Danske Bank postanowił przyjrzeć się bliżej parze walutowej i wydać własną prognozę odnośnie jej przyszłości. Całość została opublikowana w formie rekomendacji walutowej:


Ciężko nie ulec pokusie kupna JPY gdy sytuacja na rynkach nie zwiększa apetytu na ryzyko inwestorów. Jednak nawet ucieczka do bezpiecznego aktywa jakim jest japoński jen nie powinna wpłynąć w długim terminie na pary związane z JPY jak działalność BoJ.

Pomimo faktu, że obecna polityka Bank of Japan nie jest w stanie powstrzymać krótkoterminowej siły JPY (co widoczne jest na wykresie) to jednak głęboko wierzymy, że BoJ będzie w stanie wywrzeć presję na USD/JPY – oceniają analitycy Danske.

Kolejnym ruchem BoJ będzie najprawdopodobniej kolejna obniżka stóp procentowych w marcu o 20 pb. Powinno to wywrzeć choć krótkoterminowy wpływ na USD/JPY, które prawdopodobnie powróci powyżej 115,00. Ten ruch ze strony Kurody powinien zapoczątkować dłuższą tendencję wzrostową na USD/JPY gdy do głosu dojdą różnice w prowadzonych politykach monetarnych Stanów Zjednoczonych oraz Japonii. Bank prognozuje poziom 119,00 w okresie do sześciu miesięcy.USDJPYWeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here