Naga MarketsDziś poznaliśmy wynik dwudniowego spotkania członków Bank of Japan – decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych chyba nikogo nie zaskoczyła. BoJ wydaje się bardziej skupiać na nadchodzącym półrocznym spotkaniu w sprawie przyszłego kształtu polityki monetarnej kraju. BNP Paribas w swojej dzisiejszej rekomendacji wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi oraz porusza kwestię korony norweskiej i ostatnich działań tamtejszego bank centralnego.


Stopy procentowe w Japonii pozostały na niezmienionym poziomie, a inwestorzy na całym świecie skupili się na przemówieniu gubernatora BoJ w nadziei na jakiekolwiek wskazówki dotyczących terminu ewentualnego luzowania. Śledzący konferencję, która na żywo komentowana była również w Rynkach na Żywo, mogli poczuć się odrobinę zawiedzeni ponieważ dowiedzieliśmy się przede wszystkim tego, że trend obecny na wskaźnikach inflacyjnych jest wyraźnie stabilny, a sam bank nie będzie wahał się podjąć potrzebnych kroków by wypełnić założony cel inflacyjny. Jednym słowem – QQE nadal będzie kontynuowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę aktualne, prawdopodobne stanowisko Fed, który wstrzyma się z podwyżką stóp procentowych w tym roku, oraz działaniami BoJ mogącymi rozczarować japońskie niedźwiedzie, USD/JPY może ponownie przetestować dolny zakres zmiany ceny. [pullquote] Handluj walutami razem z Admiral Markets [/pullquote] BNP Paribas przyznaje, że zamknęło już swoje długie pozycje na tej parze, księgując niewielki (znacznie mniejszy niż zakładany) zysk. Jednakże, analitycy banku zauważają przepływy kapitału w portfoliach japońskich inwestorów, którzy wykupują dołki na USD/JPY – a to powinno ograniczyć potencjalne spadki.

Konsolidacja na USD/JPY przybiera coraz większe rozmiary. BNP Paribas już pozbył się długich pozycji na tej parze.
Konsolidacja na USD/JPY przybiera coraz większe rozmiary. BNP Paribas już pozbył się długich pozycji na tej parze.

Chwila oddechu dla NOK?

BNP informuje również o dzisiejszej publikacji budżetu Norwegii na 2016 rok, w którym – jak wczoraj informowała norweska telewizja – rząd zwiększył deficyt do 193 mld NOK (prognozy Norge Banku zakładały 180 mld). W tym przypadku odsuwa się widmo na podwyżki norweskich stóp procentowych, co przełoży się na wycenę NOK. BNP ocenia, że w nadchodzących dniach szczególnie wrażliwe na dalszą korektę będzie EUR/NOK zaś w dłuższym okresie – USD/NOK.

EURNOKDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here