Naga Marketsflaga japoniiNa dzisiejszym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej, Bank Japonii (BoJ) uznał, że nie nastąpił dalszy wzrost potencjału utraty impetu w kierunku osiągnięcia celu stabilności cen. W przypadku stóp procentowych, Bank oczekuje, że krótko- i długoterminowe stopy procentowe pozostaną na obecnym lub niższym poziomie, jeśli pojawi się możliwość utraty tempa osiągnięcia celu inflacyjnego. Kurs jena (USDJPY) umacnia się do dolara, jednakże odpowiada za to przede wszystkim greenback osłabiony przez gołębią Rezerwę Federalną (Fed).

Stopy procentowe pozostają na ujemnym poziomie

BoJ spełnił szerokie oczekiwania rynku, utrzymując docelową krótkoterminową stopę procentową na poziomie -0,10%, a docelowy poziom rentowności 10-letnich japońskich obligacji rządowych (JGB) celuje w okolice zera. Japoński bank centralny dał jednak większą jasność w swoich prognozach za pośrednictwem raportu prognostycznego, nawet jeśli powiedział, że gospodarka prawdopodobnie wzrośnie poniżej krótkoterminowego potencjału, a krótko- i długoterminowe stopy procentowe pozostaną na obecnym bądź niższym poziomie.

Najważniejsze punkty z oświadczenia BoJ:
  • Oczekuje, że krótkoterminowe, długoterminowe stopy utrzymają się na obecnym lub niższym poziomie, tak długo, jak to konieczne. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na osiągnięcie celu inflacyjnego.
  • Gospodarka Japonii prawdopodobnie tymczasowo będzie wzrastać poniżej swojego potencjału.
  • Japońska gospodarka prawdopodobnie będzie nadal rozwijać się w trendzie.
  • Średnio- i długoterminowe oczekiwania inflacyjne pozostały mniej więcej takie same i będą podążać za tendencją wzrostową.
  • Materializacja zagrożeń poza gospodarką krajową do pewnego stopnia wpłynie na ceny.

Kuroda nie wyklucza dalszego luzowania

Na konferencji prasowej, gubernator Banku Japonii, Haruhiko Kuroda powiedział, że w przypadku ryzyka spadku cen, nie zawaha się dodatkowo luzować polityki pieniężnej. Będzie nadal zwracał uwagę na ryzyko dla momentum.

Zobacz też: Handluj jak snajper… nie strzelaj z karabinu maszynowego

Kuroda stwierdził, że wytyczne dla przyszłych działań sugerują prowadzenie polityki zmierzającej do luzowania. Jak powiedział, istnieją jeszcze różne opcje dalszego łagodzenia MonPol.

Kurs jena zmierza do dolnego ograniczenia kanału

Po wczorajszej decyzji Rezerwy Federalnej, notowania USDJPY wyznaczyły nowe maksima na poziomie 109,28. Jednakże popyt na dolara szybko został wchłonięty, a cena wróciła pod opór przy 109,00. Obecnie kurs dolara do jena wydaje się zmierzać do strefy konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 108,46 zbiega się z dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego, widocznym na wykresie 4-godzinnym poniżej.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Kurs dolara do jena (USDJPY) - wykres 4-godzinny 31.10.2019 r.
Kurs dolara do jena (USDJPY) – wykres 4-godzinny 31.10.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here