Naga Markets

Masayoshi Amamiya, wicegubernator Banku Japonii podczas ostatniej wypowiedzi wspomniał, że analizując obecne dane oraz szacunki co do kolejnych miesięcy bank centralny jest pewien, że kolejny rok będzie stał pod znakiem wyraźniejszych oznak ożywienia kraju. Według niego również nie ma potrzeby, aby BOJ zmodyfikował swoją politykę monetarną. Japoński indeks reaguje odbiciem od dolnych ograniczeń.

  • Wicegubernator Banku Japonii twierdzi, że kraj w kolejnym roku okaże silne oznaki ożywienia
  • Gospodarka kraju pokazuje jednak, że produkt krajowy brutto (PKB) Japonii spadł o 3,6% w ujęciu rocznym
  • Roczna wartość dóbr i usług wytworzonych przez kraj wyniosła 3%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

BoJ wskazuje na szanse na dalszy wzrost gospodarczy kraju

W środę w nocy wicegubernator Banku Japonii Masayoshi Amamiya powiedział, że bank centralny spodziewa się, że gospodarka kraju wykaże wyraźniejsze oznaki ożywienia w przyszłym roku, mimo że perspektywy są bardzo niepewne ze względu na pojawienie się nowego szczepu Omicron wirusa COVID-19.W dalszej wypowiedzi potwierdził on również, że nie ma potrzeby, aby BOJ zmodyfikował swoją politykę monetarną, dodając, że bank jest przygotowany do dalszego luzowania bez wahania, jeśli będzie to konieczne.

wykres Kurs indeks Nikkei D1 08.12.2021
Kurs indeks Nikkei D1 08.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jego komentarze pojawiły się po tym, jak Biuro Gabinetowe opublikowało dane dotyczące produktu krajowego brutto (PKB), który okazał się niższy od szacunków, spadając o 3,6% w ujęciu rocznym.

Według pełnych danych produkt krajowy brutto (PKB) Japonii spadł o 3,6% w ujęciu rocznym w trzecim kwartale 2021 r., jak wynika z końcowego raportu opublikowanego w środę przez Biuro Gabinetowe kraju. Roczna wartość dóbr i usług wytworzonych przez kraj w okresie trzech miesięcy została skorygowana w dół w porównaniu do spadku widocznego we wstępnym raporcie, który wyniósł 3%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here