Naga Markets

BoJ: Inflacja spadnie poniżej 2% od następnego roku. Haruhiko Kuroda, prezes Banku Japonii (BoJ) podczas piątkowej wypowiedzi stanowczo stwierdził, że inflacja w Japonii jest w stanie realnie spadać od następnego roku nawet poniżej zakresu 2 proc. W ten sposób gubernator banku centralnego uspokaja rynek dodatkowo twierdząc, że od następnego roku Japonia wyjdzie  z niepewności makroekonomicznej.

  • W piątek padły twarde sformułowania ze strony Banku Japonii 
  • Według gubernatora banku centralnego kraju, inflacja spadnie poniżej 2%
  • Od następnego roku Japonia wyjdzie z niepewności ekonomicznej
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kuroda stanowczy w zapewnieniach dot. inflacji

W piątek prezes Banku Japonii (BoJ) Haruhiko Kuroda podkreślił, że bank centralny oczekuje, iż wskaźnik cen konsumpcyjnych spadnie poniżej 2%od następnego roku fiskalnego“, po tym jak dane dotyczące inflacji w kraju zarejestrowały rekordowy poziom czterech dekad.

Podczas wypowiedzi gubernator banku centralnego wyjaśnił, że skok cen konsumpcyjnych można przypisać szalejącym cenom energii i żywności, ponieważ oczekuje się, że tempo wzrostu zmniejszy się od początku do połowy następnego roku fiskalnego wraz z oczekiwanym wyjściem gospodarki Japonii z niepewności makroekonomicznej, wysokich cen zasobów i ograniczeń podaży spowodowanych pandemią.

wykres Kurs dolara amerykańskiego wobec jena USDJPY 18.11.2022
Kurs dolara amerykańskiego wobec jena USDJPY 18.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Bank Japonii będzie stanowczo wspierał japońską gospodarkę poprzez kontynuację luzowania polityki pieniężnej i nadal będzie dążył do osiągnięcia celu stabilności cenowej na poziomie 2% w postaci wzrostu płac. Naszym celem jest osiągnięcie tego w sposób stabilny – podkreślał Prezes Banku Japonii.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia Kuroda podkreślił, że bank centralny będzie trzymał się “luzowania monetarnego, aby mocno cofnąć obecną aktywność gospodarczą“, aby osiągnąć “zrównoważony” i “stabilny” cel inflacyjny.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzwartkowa sesja pod znakiem obaw o recesję. Wall Street nieznacznie spada
Następny artykułPoczątek kłopotów Twittera. Setki pracowników odchodzi, część sabotuje firmę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here