Naga MarketsZjarany-Zbyszek-nftMłody mężczyzna będący twarzą humorystycznych obrazków, w polskiej społeczności znany, jako Zjarany Zbyszek postanowił zdradzić swoją tożsamość. Po ponad 10 latach anonimowości stwierdził, iż zdjęcie, które zdobyło światową popularność, nie przyniesie mu już szkód wizerunkowych. Ponadto, uznał, że mógłby na nim sporo zarobić, zapisując je w formie tokena niewymienialnego (NFT).

  • Bohater memów, które podbiły Internet, ujawnił całemu światu swoją tożsamość
  • 29-latek uznał, iż w obecnym okresie jego życia, zdjęcie, które krążyło w sieci od ponad dekady, nie jest w stanie mu już zaszkodzić
  • Connor Sinclair aka Zjarany Zbyszek postanowił, że sprzeda prawa do mema, wykorzystując przy tym blockchain

10 Guy ujawnia swoją tożsamość

W 2010 roku powstało wiele kultowych memów, które swoją popularność zdobywały za pośrednictwem Facebooka. Choć historia większości z nich jest powszechnie znana, bohaterowie niektórych humorystycznych obrazków z wielu osobistych powodów woleli zachować anonimowość. Tak też było w przypadku Connora Sinclaira, znanego na zachodzie, jako 10 Guy, a w Polsce określanego przydomkiem Zjaranego Zbyszka. Gdy jedno z jego zdjęć zrobionych podczas wakacji na Ibizie trafiło do sieci, od razu zrobiło furorę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fotografia ta ukazuje młodego mężczyznę w dość nietypowym stanie. Sam jej bohater w jednym z wywiadów opowiada, że ma na niej spoconą twarz oraz szkliste oczy. Nie sądził, iż zdjęcie to aż tak się rozprzestrzeni. Jak sam przyznał, początkowo go to denerwowało. Ze względu na to, iż miał wówczas dopiero 18 lat i całą karierę przed sobą, postanowił się nie wychylać, by nie zaszkodzić swojemu wizerunkowi.

Choć w przeszłości bohater memów nie chciał być z nimi łączony ze względu na ich negatywny oddźwięk, jego tożsamość nie była w pełni owiana tajemnicą.  Rodzina oraz bliscy przyjaciele wiedzieli o jego powiązaniu z 10 Gay’em. Co więcej, był on nawet rozpoznawany przez niektórych obcych mu ludzi na ulicy i proszony o wspólne selfie. 

“Zjarany Zbyszek wyda własny token NFT

Po upływie dekady Connor Sinclair uznał, że memy z jego osobą w roli głównej nie są już w stanie wyrządzić mu szkód wizerunkowych. Co więcej, stwierdził, iż mógłby na tym zarobić. Chęć wyemitowania własnego NFT stała się dla niego głównym motywem, dla którego zdecydował się na koniec z anonimowością. 

Uwagę młodego mężczyzny przykuł szum związany z tokenami niewymienialnymi. Widząc, jak wielu sławnych ludzi sprzedaje swoje cyfrowe grafiki w tej formie, uznał, iż też mógłby spróbować swoich sił w tej przestrzeni. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here