Naga Markets

Bogdanka zatrzymana w rejonie 40 złKurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,30%. Dzienne minimum wypadło przy 37,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38 zł.

Pod oporem

Notowania spółki mają za sobą ponad 35% odbicie. Pierwsze problemy popyt napotkał w rejonie oporu przy 40 zł. Jeżeli poziom ten nie zostanie przełamany, cała zwyżka może okazać się tylko korekcyjnym odbiciem. Losy wybicie są z kolei zależne od sentymentu na szerokim rynku, szczególnie wśród spółek energetycznych.

bogdanka 16.11.2022
Notowania Bogdanki 16.11.2022

Podwyższona wycena

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 28 października, podwyższyli cenę docelową dla akcji Bogdanki do 100 zł z 80 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “kupuj”. Raport został przygotowany przy kursie 32,70 zł.

“Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółki i podobnie jak w przypadku JSW, sądzimy, że walory spółki są wyjątkowo tanie; podobnie bierzemy pod uwagę ewentualność, że pozycja gotówkowa netto na koniec br. będzie wyższa niż poziom obecnej kapitalizacji rynkowej Bogdanki” – napisano w raporcie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStalprodukt zatrzymany przy ważnym oporze 250 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułAlior Bank z próbą wybicia kluczowego oporu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here