Naga MarketsBogdanka z przeceną ponad 11 procent. Doniesienia z Chin pogarszają sytuację spółkiKluczowe indeksy na Wall Street zyskiwały umiarkowanie podczas czwartkowej sesji, 7 dzień z rzędu wzrostów indeksu S&P 500 wystarczył do wyznaczenia nowych historycznych szczytów, i po wrześniowej korekcie został już tylko ślad na wykresie. Najlepszy powodem do tak szybkiego odrobienia strat na amerykańskim rynku zdaje się być kolejny solidny sezon wynikowy, choć zdarzają się też mocne rozczarowania takie jak w przypadku spółki Snap, która traci w handlu pozasesyjnym przeszło 20%.

Akcje Bogdanki straciły aż 11,05%

Opublikowane wczoraj wyniki były słabsze od oczekiwań m.in. ze względu na zmiany w polityce urządzeń Apple’a, która wpływa na zmniejszenie zysków z reklam i jest większym wyzwaniem dla spółki niż pierwotnie oczekiwano, przychody spółki wyniosły 1,07 mld USD wobec prognozowanych 1,1 mld USD. W handlu pozasesyjnym przeszło 8% traci również Intel, który osiągnął nieco niższe przychody niż oczekiwano (18,1 wobec 18,2 mld USD), jednak zysk na akcję pozytywnie zaskoczył (1,71 wobec 1,11 USD).Spółka ogłosiła, że CFO George Davis planuje odejść na emeryturę w maju 2022 roku i spodziewa się niższych marż w kolejnych latach, ze względu na ambitne plany przedstawienia nowych generacji produktów, które w początkowej fazie mogą być mniej efektywne, ale powinny przełożyć się na większe zyski po dopracowaniu produkcji w kolejnych latach. Dziś wyniki opublikuje Honeywell i American Express.

Na rynku w ostatniej chwili pojawiły się dobre informacje ws. zagrożonej bankructwem chińskiej spółki Evergrande, ponoć zaległe odsetki mają trafić do obligatariuszy przed końcem 30-dniowego okresu karencji (trwa od 23 września). W Europie trwają obrady nad kryzysem energetycznym, Rada Europejska zwróciła się do KE o zbadanie działania rynku gazu i energii elektrycznej, aby ocenić czy wymaga mocniejszej regulacji, dodatkowo wezwano do wsparcia najbardziej zagrożonych wzrostem cen gospodarstw domowych, a Francja już ogłosiła jednorazowy dodatek w wysokości 100 euro dla najmniej zarabiających, na pokrycie podwyżek cen energii.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Krajowe indeksy traciły wczoraj w zakresie 0,3-0,7%. W indeksie blue chipów aż 4 spółki przeceniły się o przeszło 6%, należy do nich Mercator, CD Projekt, KGHM i JSW. Mercator wyznacza nowe minima, a kurs spółki kurczy się podążając za malejącą marżą na sprzedaży rękawic.

Studio CD Projekt odnotowało wyprzedaż po ogłoszeniu przesunięcia premier kluczowych gier na konsole nowej generacji, a spółkom surowcowym do których należy również najsłabszy walor z wczorajszej sesji w indeksie sWIG80, Bogdanka (-11,1%), nie służą m.in. doniesienia z Chin o walce ze spekulacyjnym wzrostem cen węgla. W indeksie sWIG80 uwagę zwrócił na siebie również Airway Medix, notowania w ostatniej godzinie handlu nagle wystrzeliły o przeszło 20%, przy pojawieniu się istotnego popytu i rosnącej wartości obrotu.

Z pozostałych spółek: 1. Arctic Paper i Rottneros zainwestują do 15 mln euro w budowę fabryki opakowań, udział Arctic wyniesie 50%. 2. Kernel sprzedał 220,7 ton oleju w okresie lipiec-wrzesień, co oznacza spadek o 25% r/r. 3. Prezes PCF Group dokupił kolejny pakiet akcji o wartości przeszło 200 tys. (niewiele w stosunku do kapitalizacji) 4. Spełniły się warunki zawieszające umowy zakupu Arhelan przez Eurocash.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: merkator akcje | gpw comarch | kghm kurs akcji | cmc markets | dolar australijski kurs | xtb akcje kupno | najwyższy kurs franka |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here