Naga MarketsBogdanka z próbą zakończenia korekty. Mocne odbicie przy zwiększonych obrotach Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,76%. Dzienne maksimum wypadło przy 22,45 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj o 0,57% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22 zł. Od dłuższego czasu kurs porusza się w trendzie spadkowym jednak odbicie zainicjowane w połowie marca doprowadziło do niemal 80% wzrostu kursu.

  • Brak reakcji na wyniki półroczne
  • W ostatnich dnach mocniejsze odbicie na wykresie

Kurs Bogdanki atakuje linię korekty

Notowania spółki praktycznie od samego początku czerwca podlegają ruchowi spadkowemu. ZE względu na jego niską dynamikę, cały czas można mówić o korekcie na tle wcześniejszego odbicia. W ostatnich dniach pojawia się próbą jej zakończenia. Cena wyraźniej odbiła przy wyższych obrotach. Dochodzi obecnie do ataku na linię korekty. Wydaje się, że jej wybicie dałoby czytelny sygnał do powrotu na ostatnie maksima. Jeżeli jednak wybicie się nie powiedzie, zapewne kolejna szansa pojawi się na wsparciu przy 19 zł.

bogdanka 24.07.2020
Notowania Bogdanki 24.07.2020

Wyniki za I półrocze bez znaczenia

Lubelski Węgiel Bogdanka miał 849,01 mln zł przychodów, 221,108 mln zł EBITDA i 36,67 mln zł zysku netto w I półroczu. Mamy więc spadek przychodów rok do roku o 22,7%, zysk operacyjny spadł o 79%, a zysk netto spadł o 81,5%. W samym tylko drugim kwartale skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł zaledwie 3 mln zł. Produkcja węgla wyniosła w pierwszym półroczu 3,7 mln ton, wobec 4,82 mln ton rok wcześniej, co oznacza spadek o ponad 23%. Z kolei sprzedaż spadła o ponad 25%.

“Wpływ na niższe wyniki operacyjne spółki w I poł. 2020 miało przede wszystkim zmniejszenie popytu na węgiel energetyczny ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa. W I kwartale wynikało ono z ciepłej i wietrznej zimy, a w drugim – ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię w kraju związanego z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa, których skutkiem było spowolnienie procesów gospodarczych” – podano w komunikacie do wyników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here