Naga MarketsbogdankaAkcje Lubelskiego Węgla Bogdanki rosły w miniony piątek o 6% i na wykresie można było zauważyć próbę wybicia z zakresu konsolidacji czyli ponad 20 zł. Próba nie miała wielkiej dynamiki i tego dnia nie mieliśmy także znacznie wyższych obrotów, jedna końcówka sesji wypadła dość okazale.

  • Kurs akcji LW Bogdanka rósł w piątek o niemal 6%
  • Pojawia się szansa na wybicie ponad poziom 20 zł
  • Spółka pokazała wyniki za I kw.

Wydaje się więc, że szykuje się próba wyjścia na wyższe poziomy. Jeżeli tak się stanie, kolejnym celem będzie zapewne domknięcie luki z połowy lutego przy 25 zł. W miniony piątek spółka pokazała wyniki za pierwszy kwartał. W tym okresie firma odnotowała 33,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto i około 45 mln zł zysku operacyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs LPP zatrzymany przy poprzednim wierzchołku

Wynik EBITDA sięgnął 134,8 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto sięgnęły 464,1 mln zł. Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, a porównując je z ubiegłym rokiem, mamy duże niższe wyniki. Spółka tłumaczyła, że wynikają one ze zmniejszonego popytu na węgiel energetyczny ze względu na łagodną zimę.

bogdanka


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here