Naga MarketsgórnicyPodczas wczorajszej sesji szacunkowy wyniki za pierwsze półrocze pokazała Bogdanka. Zgodnie z prognozami wyniki wskazały na duże spadki. Główne powody to oczywiście pandemia ale także bardzo łagodna zima i niższe zapotrzebowanie na węgiel i energię. Lubelski Węgiel Bogdanka miał 849,01 mln zł przychodów, 221,108 mln zł EBITDA i 36,67 mln zł zysku netto w I półroczu. Mamy więc spadek przychodów rok do roku o 22,7%, zysk operacyjny spadł o 79%, a zysk netto spadł o 81,5%. W samym tylko drugim kwartale skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł zaledwie 3 mln zł. Produkcja węgla wyniosła w pierwszym półroczu 3,7 mln ton, wobec 4,82 mln ton rok wcześniej, co oznacza spadek o ponad 23%. Z kolei sprzedaż spadła o ponad 25%.

  • Bogdanka pokazała słabe ale spodziewane wyniki
  • Powodem słaba zima i pandemia

“Wpływ na niższe wyniki operacyjne spółki w I poł. 2020 miało przede wszystkim zmniejszenie popytu na węgiel energetyczny ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa. W I kwartale wynikało ono z ciepłej i wietrznej zimy, a w drugim – ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię w kraju związanego z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa, których skutkiem było spowolnienie procesów gospodarczych” – podano w komunikacie do wyników.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs nadal w korekcie

Na wykresie nie mamy wielkiego zaskoczenia ale cena powoli osuwa się, przełamując linie trendu (a w zasadzie dużej korekty na tle szerokiego trendu spadkowego). Opuszczenie kanału wzrostowego dołem może oznaczać ruch na wsparcie w okolicach 19 zł.

bogdanka


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here