Naga MarketsBogdanka w korekcyjnym kanale spadkowym Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,87%. Dzienne minimum wypadło przy 22,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22,80 zł. Od połowy lutego kurs spółki spada o niecałe 20%.

W kanale spadkowym

Notowania spółki od połowy lutego poruszają się w kanale spadkowym. Ta formacja dobrze pokazuje, że na tle wcześniejszych wzrostów, spadki mogą być tylko korektą. Nie ma bowiem mowy o panicznej wyprzedaży, spadki przebiegają w spokojnym tempie. Tym bardziej, że w tym samym okresie nie najlepiej radzi sobie szerokie otoczenie warszawskiego parkietu. Wydaje się więc, że po zakończeniu korekty na GPW, kurs spółki może ponownie atakować główny opór w rejonie 26 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
bogdanka 26.04.2021
Notowania Bogdanka 26.04.2021

Ponad 50 mln zł zysku w I kwartale

Lubelski Węgiel Bogdanka odnotowała 50,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. według wstępnych danych, podała spółka. Zysk operacyjny wyniósł 64,5 mln zł, a wynik EBITDA sięgnął 170,2 mln zł, podano w komunikacie. Przychody ze sprzedaży netto wyniosły 543,7 mln zł. Produkcja węgla handlowego w omawianym okresie wyniosła 2,6 mln ton, a sprzedaż 2,4 mln ton, podano także.

“Największy wpływ na wyniki finansowe w I kw. 2021 miał poziom sprzedaży węgla, porównywalny z poziomem osiągniętym w tym samym okresie roku 2019 (2,4 mln ton). Osiągnięcie ww. wyników operacyjnych było możliwe dzięki wytężonej pracy załogi oraz optymalizacji układu i harmonogramu biegu ścian, w okresie wzmożonego popytu na węgiel” – czytamy dalej. W omawianym okresie nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe, mające istotny wpływ na prezentowane wyniki, zaznaczono. Spółka zaplanowała publikację skonsolidowanego raportu za I kw. na 27 maja 2021 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | biomed lublin giełda | cena bitcoina | indeks nasdaq | jsw gpw | notowania ropy brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here