Naga Markets

Bogdanka publikuje wyniki Dzisiaj spółka Lubelski Węgiel Bogdanka opublikowała wyniki. Akcje spółki są wyceniane na 41,38 PLN (+0,19 proc.). Zysk netto spółki wyniósł 336 mln PLN (w I półroczu 2021 było to  99 mln), skonsolidowany przychód był na poziomie 615 mln PLN.

Bogdanka podsumowuje pierwsze półrocze

Co do samego kursu aktualnie jest on na poziomie 41,52 PLN, okolice tego kwotowania ostatnio można było zauważyć na początku marca, wtedy notowanie zaczęło poważnie wzrastać, ze względu na potencjalnie zwiększony popyt na węgiel.

Jednak w stosunkowo krótkim terminie notowanie jest w zdecydowanym trendzie spadkowym. Od połowy marca kurs zachowywał się stosunkowo mało zmiennie, gdyż przez prawie 6 miesięcy oscylował w zakresie 49/58 PLN. Natomiast od 24 sierpnia kwotowanie spadło o około 23 proc..

Rozważając jednak sytuację w dłuższym czasie, kwotowanie jest a dosyć niskich poziomach patrząc historycznie. Aktualną pozycję kursu można porównać jeszcze do roku 2019/2020, ale wtedy poziom tych notowań również był po sporych spadkach.

Odnosząc się do jeszcze wcześniejszych lat ,,świetność” spółki (pod względem ceny akcji) jest dawno za nami. Aktualnie jesteśmy około 100 PLN pod maksymami z 2013 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat giełda | kurs akcji pge | comarch giełda | ten square games kurs akcji | selvita akcje opinie | średni kurs dolara australijskiego nbp | nasdaq indeks |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWIG-Ukraine w górę, postępy na froncie pomagają ukraińskim spółkom
Następny artykułFrank szwajcarski umacnia się, EUR pozostaje w cieniu CHF
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku, obecny również w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie. Od lat zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej gamy produktów z najważniejszych giełd świata - walut, kryptowalut, kontraktów na indeksy, surowce czy akcje. Wysoką jakość oferowanych przez firmę usług potwierdzają liczne nagrody m.in. Bloomberg EUR/PLN Forecast Accuracy, Ranking Q4 2018, FXCuffs 2018 Nagroda za transparentność oferty, Money.pl No.1 Forex Platform 2015, FX Week Short-Term Ranking 2015, Best Central Europe FX Broker 2011 - World Finance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here