Naga MarketsBogdanka przełamuje linię bessy. Kurs w okolicach 20 zł Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,50%. Dzienne minimum wypadło przy 19,46 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,90 zł. Od dłuższego czasu kurs porusza się w trendzie spadkowym i od początku czerwca spółka straciła około 35%.

Techniczna poprawa

Notowania spółki wyglądają w ostatnim czasie nieco lepiej, mimo że na szerokim rynku trwa akurat gorszy okres. Kurs mocniej odbił w tym samym czasie, kiedy silniejsze wzrosty notowała JSW, po tym jak Komisja Europejska pozostawiła węgiel koksujący na liście surowców strategicznych.

Mimo, że Bogdanka wydobywa inny gatunek węgla, to jednak taki ruch odebrano jako korzystną wiadomość dla całej branży. Na wykresie trwa próba przełamania linii spadkowej, co powinno sugerować lepszy okres dla spółki w najbliższym czasie.

bogdanka 14.09.2020
Notowania Bogdanka 14.09.2020

Planowane 8,2 mln ton węgla

Produkcja węgla w Lubelskim Węglu Bogdanka powinna wynieść 8,2 mln ton w tym roku i wrócić do poziomu 9-9,4 mln ton w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes Artur Wasil. “[W II półroczu] sprzedaż powinna wrócić do poziomu planowanego i produkcja na poziomie 8,2 mln ton to cel, który chcemy osiągnąć” – powiedział Wasil w rozmowie z ISBnews.tv podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

“W przyszłym roku planujemy wrócić do poziomu zgodnego ze strategią, czyli 9-9,4 mln ton” – wskazał także prezes. W I półroczu 2020 r. wydobycie węgla brutto w LW Bogdanka spadło o 25,3% r/r do 5,53 mln ton. Produkcja węgla handlowego wyniosła 3,7 mln ton, czyli o 1,13 mln ton mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. Sprzedaż węgla handlowego wyniosła 3,52 mln ton, tj. o 26,2% mniej niż w analogicznym okresie 2019 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here