Naga Markets

Bogdanka o niemal połowę tańsza niż w wakacje Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,23%. Dzienne minimum wypadło przy 30,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,48 zł.

Mała konsolidacja

Notowania spółki od końca lipca cały czas spadają. Ostatnie tygodnie przyniosły wyhamowanie trendu. Kurs podlegał niewielkiej konsolidacji. Niestety nie pojawiają się sygnały odbicia, a cena powoli zaczyna opuszczać zakres konsolidacji dołem, co sugeruje ryzyko kontynuacji spadków.

bogdanka 24.10.2022
Notowania Bogdanka 24.10.2022

Ponad 310 mln zł zysku od początku roku

Lubelski Węgiel Bogdanka odnotowała 310,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. EBITDA w okresie styczeń-wrzesień 2022 r. wyniosła 676,4 mln zł, a EBIT: 374 mln zł, zaś przychody ze sprzedaży netto: 2.030,1 mln zł, wymieniono w komunikacie.

Zarówno produkcja, jak i sprzedaż węgla handlowego w omawianym okresie wyniosły 7,16 mln ton. LW Bogdanka zaplanowała publikację wyników za III kwartał na 23 listopada 2022 r.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCD Projekt z ponad 60% odbiciem od początku września
Następny artykułKapitalizacja Bitcoina osiągnie 4,5 bln dol., twierdzi Cathie Wood z ARK Invest
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.