Naga MarketsBogdanka najsilniejszą spółką w indeksie sWIG80 na początku bieżącego tygodniaPierwsza sesja bieżącego tygodnia przyniosła kontynuację zwyżek i nowe historyczne maksima dla kluczowych indeksów na Wall Street. Indeks spółek technologicznych Nasdaq (+1%) wciąż utrzymuje przewagę w ramach dynamiki wzrostu, która jest widoczna w czerwcu, względem indeksu szerokiego rynku S&P 500 (+0,2%).

Bogdanka zyskała wczoraj ponad 7 procent, Ten Square Games w centrum uwagi inwestorów

Wczoraj akcje Facebooka (+4,2%) wyznaczyły nowy historyczny rekord notowań, a kapitalizacja przebiła poziom 1 bln dol. Obecnie na amerykańskim rynku notowane są jeszcze 4 inne spółki, których kapitalizacja przekracza wspomniany poziom i są to Apple, Microsoft, Amazon i Alphabet (Google), przy czym kapitalizacja Apple i Microsoftu przebiła już barierę 2 bln dol. Do wczorajszego wzrostu wartości Facebooka przyczynił się wyrok sądu odrzucający skargę antymonopolową złożoną przez Federalną Komisję Handlu.Główne krajowe indeksy nie odnotowały większych zmian na poniedziałkowej sesji. Wśród blue chipów dominowały walory Mercatora (+6,2%), które w ciągu dnia zyskiwały nawet w dwucyfrowym tempie, solidny wzrost odnotował również CD Projekt (+3,2%). W indeksie najmocniej przeceniły się walory spółek energetycznych, choć skala spadku nie była zbyt istotna.

W indeksie mWIG40 liderem wzrostów został Ten Square Games (+12,9%), po informacji o zatwierdzeniu gry „Fishing Clash” przez chińskiego regulatora rynku gier, tym samym spełniono warunek niezbędny do rozpoczęcia dystrybucji gry na chińskim rynku. W indeksie średnich spółek największą korektę odnotowały spółki z branży medycznej – Mabion (-6%) i Celon Pharma (-4,1%).

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najmocniej zwyżkowały walory Bogdanki (+7,7%), która zyskuje systematycznie od listopada ubiegłego roku. Liderem spadków został Rainbow (-6,5%), do czego mogły przyczynić się obawy związane z rozprzestrzeniającą się indyjską odmianą koronawirusa, która może znacząco ograniczyć zyski z sezonu wakacyjnego, gdyż turyści mogą obawiać się chociażby samych niedogodności, które mogą pojawić się w trakcie podróży, w związku z lockdownami, testami itp.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea kurs | jsw kurs | kurs korony norweskiej | enea notowania | kurs baryłki ropy | playway kurs | biomed lublin akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here