Naga MarketsBogdanka nadal poniżej 20 zł. Popyt zmaga się z oporem Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,21%. Dzienne minimum wypadło przy 19,04 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,20 zł. Od początku listopada kurs podskoczył już o niemal 40%.

Pod oporem 20 zł

Notowania spółki zaliczyły w listopadzie porządne odbicie, wpisujące się we wzrosty na szerokim rynku. Niestety, nie doszło do zmian w układzie technicznym. Obecnie pojawia się cofnięcie przy oporze w rejonie 20-21 zł. Mimo, że korekta jest jak na razie dość płytka, to pojawia się ryzyko w postaci wyznaczenia kolejnego, niżej położonego wierzchołka, a to byłoby potwierdzeniem szerszego trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Bogdanki 31.12.2020

Spółka nie będzie częścią rządowego projektu

Lubelski Węgiel Bogdanka nie wejdzie w skład podmiotu, do którego zostaną włączone aktywa węglowe, poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. “Trwają prace nad wydzieleniem aktywów zajmujących się produkcją węgla kamiennego do odrębnego podmiotu. W tej chwili zastanawiamy się nad jednym podmiotem, ale nie wykluczam, że mogą być też inne scenariusze” – powiedział Soboń podczas konferencji dotyczącej strategii LW Bogdanka. Wskazał, że są prowadzone rozmowy ze stroną społeczną w spółkach energetycznych.

“Chcemy w styczniu przyjść do strony społecznej już z pierwszymi propozycjami, aby w lutym pokazać propozycję tej strategii i w marcu tę strategię przyjąć na Radzie Ministrów. Nie planuję w żadnym wariancie, aby Lubelski Węgiel Bogdanka stał się częścią tego podmiotu” – dodał. Pod koniec września br. przedstawiciele rządu i związków zawodowych podpisali porozumienie dotyczące tempa transformacji górnictwa węgla kamiennego. Zgodnie z przyjętymi zapisami, likwidacja kopalń będzie trwała do 2049 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here