Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” szczególną uwagę należy zwrócić na dwie spółki.

Pierwszą z nich jest Bogdanka, czyli składnik WIG20 i jeden z liderów produkcji węgla kamiennego w Polsce.

BOGDANKA - wykres dzienny
BOGDANKA – wykres dzienny

Wszystko zaczęło się jeszcze przed sesją kiedy to Enea ogłosiła wezwanie na zakup ponad 64,5% akcji spółki po cenie 67,39 zł. Względem piątkowego zamknięcia oznaczało to wezwanie po cenie wyższej o blisko 30%. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie wcześniejszy ruch Enei, która to 24 sierpnia wypowiedziała długoletnią umowę na dostawy węgla doprowadzając do znacznych spadków wartości spółki.

Na uwagę zasługuje też to, że spółka zachowywała się nadzwyczaj dobrze od ponad dwóch tygodni. Licząc od dołka 26 sierpnia tylko do piątkowego zamknięcia kurs wzrósł o blisko 60%. Dokładając do tego dzisiejsze +24,12% mamy prawie stuprocentowy wzrost w przeciągu trzynastu sesji.

Poczynaniami Enei zainteresowało się Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, które to zwróciło się do Komisji Nadzoru Finansowego o zweryfikowanie czy w całej tej historii nie doszło do naruszenia przepisów prawa o obrocie instrumentami finansowymi.

Drugą bardzo mocną spółką podczas wczorajszej sesji był Groclin. Ten komponent SWIG80, którego działalność związana jest z branżą motoryzacyjną zdrożał o 9,92%.

GROCLIN - wykres dzienny
GROCLIN – wykres dzienny

Spółka od dołka w grudniu ubiegłego roku porusza się w lekko wzrostowym kanale. Jeszcze na początku września pod presją znajdowało się jego dolne ograniczenie. Natomiast podczas dzisiejszej sesji doszło już do naruszenia jego górnej granicy. W przypadku ostatecznego uporania się kursu z tymi poziomami, mając na uwadze zakres ruchu jaki dokonał się w ostatnich dniach rozsądne wydaje się zaczekanie z ewentualnym kupnem papierów do czasu kiedy dojdzie do przynajmniej lekkiej korekty.banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here