Naga MarketsbogdankaKurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,73%. Akcje drożały o 1,65 zł. Dzienne maksimum wypadło przy 36,50 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 2,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,50 zł. Od dłuższego czasu kurs porusza się bokiem, jednak cały ubiegły rok przyniósł około 40% spadki notowań.


Notowania w kierunku 40 zł. Mocne także notowania JSW.

Ubiegły rok nie był udany dla notowań spółki, która wyraźnie straciła na wartości. Druga część roku była lepsza, gdyż spadki wyhamowały ale kurs poruszał się bokiem w bardzo wąskim zakresie notowań. W tym czasie cena odbija od poziomu wsparcia okolic 33 zł i zmierzała do okolic oporu przy 40 zł. Nowy rok rozpoczął się udanie i ruch wzrostowy widać także np. na spółce JSW. Zachowanie obu firm jest skorelowane z uwagi na branżę i być może mocny start w nowym roku zwiastuje poprawę. A razie jednak cena powinna zmierzać do okolic 40 zł i dopiero wybicie oporu może dać sygnał kupna.

bogdanka 3.01.2020
Notowania Bogdanka 3.01.2020

Podwyższony długoletni kontrakt z Eneą o niemal 5%

Podczas czwartkowej sesji spółka poinformowała, że zawarła ze spółką Enea Wytwarzanie aneks do umowy wieloletniej zwiększający jej wartość o 4,8% do kwoty 17,22 mld zł netto w latach 2017 –2036. Chodzi o zwiększenie dostaw węgla energetycznego, co polepsza rynek zbytu węgla dla Bogdanki. Jest to oczywiście pozytywna informacja, która może pomóc podtrzymać właśnie zainicjowane odbicie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here