Naga MarketsBogdanka była wczoraj jedną z najsilniejszych spółek w indeksie sWIG80Podczas czwartkowej sesji amerykańskie indeksy lekko zyskały. W lipcu lepiej od indeksu spółek technologicznych zachowuje się indeks S&P 500, indeks Nasdaq ma problemy z dalszym wzrostem po dotarciu do swoich historycznych maksimów – nawet w tym tygodniu, gdy znacząco lepsze od konsensusu wyniki opublikowały największe technologiczne spółki, ich kursy niekoniecznie reagują wzrostem, gdyż utrzymanie takiej dynamiki wzrostu w II połowie br. jest mało prawdopodobne.

Bogdanka zyskała wczoraj ponad 5 procent

Wczoraj Amazon opublikował swój raport za II kw., z którego wynika, że przychody wyniosły 113,1 mld USD wobec konsensusu 115,2 mld USD (+27% r/r), a zysk na akcję wyniósł 15,12 USD wobec szacunku analityków 12,3 USD. Prognozy spółki zakładają przychody w III kw. w zakresie 106-112 mld USD, a spółka traci ok. 7,5% w handlu pozasesyjnym. Z jednej strony inwestorzy realizują zysk, z drugiej strony prognozy spółek na kolejne kwartały nie wyglądają już tak zachęcająco. Wczoraj nieudany debiut odnotował Robinhood, nie dość, że cena w IPO została ustalona w dolnej granicy, to po pierwszej sesji spółka straciła 8,4%. Dziś wśród spółek o największej kapitalizacji, które opublikują swoje wyniki za II kw. znajdziemy: Procter & Gamble, Exxon Mobil, AbbVie, Chevron i Caterpillar.Wczoraj na krajowym rynku pojawił się większy, jak na wakacyjne standardy obrót, sięgający 800 mln zł dla indeksu WIG20. Wzmożony handel wspierał rozkręcający się sezon raportowy i stabilizacja po panicznej wyprzedaży na największym rynku EM, w Chinach. W indeksie WIG20 najmocniej zyskało wczoraj JSW (+5%), wspierane dobrymi wynikami spółki Accelor Mittal – największego producenta stali na świecie. Rosnący popyt na stal zapewnia utrzymujące się zapotrzebowanie na węgiel koksujący. Solidnie zyskał również KGHM, który zakończył sesje powyżej okrągłego poziomu 200 zł. Przeszło 12%-ową stratę odnotował wczoraj Mercator, który pierwszy raz w historii przebił poziom 200 zł od góry i może zmierzać w kierunku zamknięcia luki z 20 lipca 2020 roku, gdy spółka tego dnia zyskała przeszło 70%.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie mWIG40 jeszcze większą dynamikę spadku odnotowały akcję XTB (-20,9%), w reakcji na zaskakująco słabe wyniki, a na przeciwległym biegunie w indeksie znalazła się Enea (+3,9%). Do najlepszych walorów w indeksie sWIG80 należała Trakcja (+5,8%), Bogdanka (+5,1%) i Toya (+4,8%), a największy spadek odnotowała spółka Medicalgorithmics (-6,3%) – po sesji opublikowano komunikat o rezygnacji prezesa zarządu Pana Marcina Gołębickiego. Z pozostałych informacji: 1. Zysk PGNiG w II kw. wyniósł 0,58 mld zł wobec 5,14 mld w ubiegłym roku. 2. Cyfrowy Polsat ogłosił przymusowy wykup akcji Netii po cenie 7zł. 3. Asseco BS miało w II kw. 16,6 mln zł zysku netto, o 5,1% powyżej konsensusu i o 5,8% więcej r/r.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji livechat | tauron akcje wykres | stalprodukt notowania | zlotowka | biomedlub notowania | pgnig kurs akcji | akcje develia |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here