Naga MarketsKontrakty terminowe to jeden z najpopularniejszych instrumentów pochodnych, który ode wielu lat jest przedmiotem obrotu na rynkach giełdowych. Od strony konstrukcji jest to najprostszy instrument ze swojej grupy. Czym zatem jest owy kontrakt i jak możemy wykorzystać go w praktyce do pomnażania naszego majątku? Odpowiedzi na te pytania udzielił podczas konferencji online ABC Inwestowania Bogdan Kornacki, Senior Product Manager na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

  • Czym są kontrakty terminowe?
  • Kiedy i w jakim celu powstały kontrakty terminowe?
  • W jakiem celu wykorzystuje się kontrakty terminowe obecnie?
  • Jak inwestować za pośrednictwem kontraktów terminowych?

Umów się dziś na cenę w przyszłości

Kontrakt terminowy to nic innego jak umowa, którą jako inwestorzy zawieramy z innymi inwestorami. Umowa ta daje nam pewne prawa, ale nakłada na nas również pewne zobowiązania.

W kontrakcie terminowym dwóch inwestorów ustala, że w określonym terminie w przyszłości jeden z nich kupi od drugiego określone aktywa jak np. akcje, obligacje, waluty, indeksy giełdowe.

– Kontrakty terminowe są jednymi z ulubionych instrumentów inwestorów indywidualnych (na GPW). Jesteśmy rynkiem, który wywołuje zdziwienie u naszych partnerów zagranicznych, tzn. udział inwestorów indywidualnych w obrocie kontraktami terminowymi na giełdzie sięga 50 proc. co jest nieosiągalne na innych rynkach – wskazywał Bogdan Kornacki podczas konferencji ABC Inwestowania.

– Ogólnie w kontraktach terminowych chodzi o to, żeby umówić się teraz na cenę przyszłą jakiegoś towaru określonego – podkreśla ekspert.

Pozostałe prelekcje znajdziesz rejestrując się bezpłatnie na stronie https://abc-inwestowania.pl/. Uzyskaj dostęp do 25 wykładów ekspertów rynkowych!

ODBIERAM DOSTĘP DO PRELEKCJI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKalifornia chce mocniej nadzorować rynek kryptowalut
Następny artykułRubel zbliża się do marcowych minimów. Kurs USD/RUB zyskuje we wrześniu 7,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here