Naga MarketsBitcoin monetaKapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 575 miliardów dolarów od czasu rekordowego poziomu, a cena bitcoina spadła o prawie dwie trzecie, pozwalając wcześniej wykresowi dojść do rekordowych poziomów 20 000 USD. Jednak pewien menadżer funduszu hedgingowego uważa, że ​​trend ma się wkrótce odwrócić.


Mowa o Spencerze Bogarcie, który jest partnerem w firmie kryptowalutowej Blockchain Capital – przewidywał zwyżkę cen bitcoina i reszty rynku kryptowalut podczas wywiadu dla “Fast Money” prowadzonego na kanale CNBC. Według niego, rozwój rynku kryptowalutowego w ostatnim tygodniu może być głównym powodem dlaczego bitcoin jest bliski odzyskiwania cen.

Warto zacząć od tego, że Alex Kruger, nowojorski komentator kryptowalutowy, stwierdził niedawno, że średnia zmienność dzienna ceny Bitcoina osiągnęła obecnie bardzo niski poziom licząc od początku roku do dnia dzisiejszego. Dodatkowo, zmienność cen Bitcoina była bardzo niska w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Bogart stwierdził jednak, że sytuacja ta może się zmienić w każdej chwili. Wyjaśnił, że Bitcoin i inne kryptowaluty zaczynają dawać pierwsze oznaki, że długo obserwowane dno cenowe zostanie wkrótce osiągnięte w ramach przygotowań do wielkiego rajdu rynkowego.

Zobacz również: Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 5 października

Stwierdził, że aktualna cena jest o ok. 70 proc. niższa od rekordowych cen waloru i uważa, że Bitcoin jest coraz bliżej dna, podobnie jak reszta rynku kryptograficznego. Uważa, że zajmie to trochę więcej czasu, niż większość ludzi tego oczekuje – jednak finalnie dojdzie do dużego rajdu na rynku kryptograficznym.

Twierdzenia Bogarta od razu zyskały na popularności i zostały powtórzone przez niektórych ekspertów rynkowych, takich jak Tom Lee – szefa działu badań w Fundstrat. Ostatnio powiedział CNBC Fast Money, że inwestorzy instytucjonalni nazywają aktualną sytuację na Bitcionie “dnem”, co może oznaczać, że sami zaczną niedługo pozycjonować się na rynku.

Odmienne zdania

Odmiennych zdań co do rynku kryptowalut nie brakuje – a najlepszym przykładem jest niedawno opisywana korekta prognoz, co do których odniósł się Mike Novogratz, dyrektor generalny kryptograficznej firmy inwestycyjnej Galaxy Digital Capital Management. Inwestor mimo byczego nastawienia jeszcze w zeszłym roku, w którym twierdził, że cena wirtualnej waluty osiągnie $40 tysięcy koryguje swoje założenia i twierdzi, że teraz pułap 9k$ na Bitcionie nie zostanie przełamany.

Spencerz Bogart pozostaje jednak optymistą. W wywiadzie Bogart stwierdził również, że w tej chwili istnieje niewielki związek między wiadomościami a cenami kursu walut kryptograficznych, w przeciwieństwie do ubiegłorocznej hossy, w której pozytywne informacje napływające na rynek znacznie przyczyniły się do nie raz gigantycznych wzrostów walut. Bogart podkreśla, że rola kryptowalut po ich spektakularnym upadku nieco się zmieniła. Obecna stabilizacja kursu na określonych poziomach zaczyna przyciągać również inwestorów instytucjonalnych, co może przełożyć się na ponowną chęć windowania cen wirtualnych walut.

Może Cię zainteresować: Zakres notowań Bitcoina najniższy od 15 miesięcy. Czas na powrót zmienności?

Inwestorzy instytucjonalni wystraszeni początkową niestabilnością rynku krypto – teraz zaczęli przyglądać się walorom o wartości 220 mld USD z zainteresowaniem. Wielcy nabywcy zastąpili inwestorów indywidualnych poprzez wlewanie milionów dolarów do przestrzeń kryptograficzną poprzez handel pozagiełdowy. W idealnych okolicznościach może to oznaczać, że kryptowaluty, takie jak bitcoin, mogą osiągnąć większą stabilność, ponieważ większy kapitał jest rozdzielany pomiędzy kilku graczy. Być może jest to jeden z powodów, dla którego eksperci finansowi, tacy jak Bogart, wydają się być pewni, że kryptograficzny rajd byków jest tak bardzo wyczekiwany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here