Naga MarketsmichelmoresBadanie brytyjskiej firmy Michelmores LLP wykazało, że młodzi ludzie poważnie podchodzą do swoich inwestycji i zdecydowanie preferują elektroniczne platformy handlowe niż tradycyjne formy inwestowania. 40% badanej grupy wykazało, że źródłem ich bogactwa były zwroty z inwestycji w kryptowaluty.


Zobacz również: Bitcoin: 77% Polaków inwestujących w kryptowaluty osiągało zysk

Milenialsi bardziej samodzielni niż sugerują stereotypy?

Bitcoin monetaFirma Michelmores niedawno badała zamożne pokolenie milenijne – osoby urodzone w latach 1981–1996 z aktywami inwestycyjnymi w wysokości 25 000 £ (31 000 $) lub więcej. Badanie ujawniło, że 20% uczestników zainwestowało w kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC). To znacznie przewyższa średnią krajową Wielkiej Brytanii wynoszącą 3%, a wyniosło jeszcze więcej, bo aż 29% w przypadku pokolenia milenialnego przy wartości inwestycji przekraczającej 75 000 GBP (93 000 USD).

Badanie ujawniło również, że młode pokolenie podchodzi poważnie do swoich inwestycji i jest bardziej prawdopodobne, że zaangażują się we współpracę z giełdami kryptowalutowymi i cyfrowymi firmami niż starsze pokolenia. 35% badanych stwierdziło, że zainwestowało swoje środki za pośrednictwem platform elektronicznych i internetowych. Z kolei 27% orzekło, że miało styczność z platformami handlu społecznościowego i e-społecznościami spekulantów.

Poprzednie pokolenia młodych ludzi nie wydawały się aż tak poważnie traktować tematu inwestycji i spekulacji. Badanie wykazało, że aż 70% ankietowanych przyznało, iż ich majątek pochodzi z pensji i wynagrodzeń, z czego 40% pochodziło ze zwrotu z udanych transakcji.

Istnieje wiele stereotypów związanych z pokoleniami milenijnymi – czy to dlatego, że wydają swoje pieniądze frywolnie, czy też dlatego, że są nadmiernie zależni od pieniędzy rodziców aż osiągną dorosłość. Nasze badania podważają te mity ujawniając, że znaczna część tego pokolenia, która ma 25 000 funtów lub więcej, sama zgromadziła te aktywa – zauważa Andrew Oldland z Michelmores.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. To świadczy raczej dobrze o tym z pozoru lekkomyślnym pokoleniu. Nie dość, że odkładają i inwestują to jeszcze w nowe technologie. Z drugiej strony mówimy pewni o małej reprezentacji całego pokolenia ponieważ nie wiemy jaki procent ludzi w tym wieku może się pochwalić takim kapitałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here