Naga MarketsAuthor: John Liu
Creative Commons Attribution License

Według Bank of America Merrill Lynch w najbliższym czasie będziemy świadkami znacznych zmian w ruchu cen złota. BofA porusza to zagadnienie w swojej wczorajszej nocie klienckiej:

„Przełamanie wsparcia trendu YTD na poziomie 1323 sugeruje, że osłabienie może rozszerzyć się do dołków sprzed 9 miesięcy w okolicach 1180/1186” – prognozuje BofA

Oprócz tego w rekomendacji tradingowej omawiano kondycję dolara australijskiego:

„O ile posiadamy bycze nastawienie do dolara amerykańskiego, to w przypadku USD do AUD (lub JPY) z pewnością nie prezentujemy tego samego podejścia. Pośród najważniejszych walut, dolar australijski mocno się opiera i przyjmuje byczą postawę.” – bank tłumaczy swoje obecne uprzedzenia odnośnie AUD.

Według BofA, zamknięcie AUD/USD zaraz powyżej 0.9077 uzupełnia ponad 3,5-miesięczną formację RGR, celującą w obszar 0.9500.

„Podobny, jednak bardziej imponujący scenariusz rysuje się na GBP/AUD. Spadek poniżej 1.8252 uzupełnia 3-miesięczną formację RGR potwierdzając średnioterminowe szczyty oraz odwrót w stronę niedźwiedziego trendu. Cele spadkowe widoczne są na 1.7100, ze wsparciem na 1.7764 oraz ewentualnym, tymczasowym przystankiem na 1.7350.” – twierdzi Bank of America Merrill Lynch.

Zgodnie z tym poglądem, BofA otworzył wczoraj krótką pozycję na GBP/AUD zalecając wejście na 1.8075, SL 1.8275 oraz TP 1.7100.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here