Naga MarketsBank of America, drugi co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, w przeszłości przekazywał mieszane komunikaty na temat kryptowalut – w tym w marcowej notatce okrzyknięto bitcoina „powolnym” i „niepraktycznym”. Jednak teraz globalny dział badawczy giganta bankowego brzmi bardzo pozytywnie na temat przyszłości szerszego przemysłu kryptograficznego, określając się nawet jako „za” w odniesieniu do całego ekosystemu. Bitcoin zyskuje trzecią sesję z rzędu i we wtorek wzrasta około 2% powyżej psychologicznego poziomu 50 000 USD.

W sektor kryptowalut zainwestowano 17 mld USD tylko w I poł. 2021 r. – BofA

Nazywając blockchain „najbardziej ekscytującym nowym rynkiem od lat”, Bank of America jest entuzjastycznie nastawiony do rozwijającej się branży, od popularnych kryptowalut po zdecentralizowane aplikacje, rozwijającą się zdecentralizowaną przestrzeń finansową, stablecoiny, a nawet NFT .Sektor aktywów cyfrowych jest zbyt duży, aby go zignorować i poza bitcoinem ma miejsce wiele ciekawych inicjatyw. Wierzymy, że cyfrowe zasoby oparte na kryptowalutach mogą tworzyć zupełnie nową klasę aktywów. Bitcoin jest bardzo ważny z wartością rynkową około 900 miliardów dolarów, ale cały ekosystem aktywów cyfrowych to znacznie więcej – napisano na samym początku raportu BofA.

Raport banku podkreśla potencjał inteligentnych platform kontraktowych, takich jak Ethereum, w zakresie zasilania potencjalnego wachlarza nowych usług i funkcjonalności. Inteligentne kontrakty to fragmenty kodu, które wykonują ustawione instrukcje i mają kluczowe znaczenie dla korzystania z dappów i DeFi – ogólnego określenia dla rodzaju usług finansowych typu peer-to-peer, które nie wymagają pośredników, takich jak choćby Bank of America.

W niedalekiej przyszłości możesz użyć technologii blockchain do odblokowania telefonu; kupić akcje, dom lub ułamek Ferrari; otrzymać dywidendę; pożyczać lub oszczędzać pieniądze; a nawet zapłacić za gaz lub pizzę – dodano w raporcie.

Po drodze Bank of America przytacza istotne liczby – takie jak inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka o wartości ponad 17 miliardów dolarów w aktywa cyfrowe i firmy blockchain w samej tylko pierwszej połowie 2021 roku, w porównaniu do 5,5 miliarda dolarów w całym 2020 roku.

Bank nie ukrywa jednak potencjalnych przeszkód dla dalszego rozwoju branży kryptograficznej. Raport szczegółowo opisuje zbliżające się zagrożenie zwiększonymi regulacjami, szczególnie biorąc pod uwagę niedawne komentarze przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) Gary’ego Genslera. Wyszczególnia również potencjalne zagrożenia prawne, regulacyjne, technologiczne i środowiskowe dla różnych sektorów przemysłu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin i dogecoin przewodzą wzrostom. Spowolniona reakcja altcoinów

Tymczasem wzrosty bitcoina prowadzą resztę altcoinów w górę, choć wiele z nich reaguje z opóźnieniem. Tylko dogecoin (DOGE) osiągnął większe zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, zyskując w poniedziałek niemal 9%, dzięki kolejnej reklamie ze strony Elona Muska. Z kolei największy altcoin, ether (ETH), rośnie symbolicznie, a jego kurs wynosi nieco ponad 3400 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here