Naga MarketsWedług BofA Merrill Lynch, Europejski Bank Centralny w czasie zbliżającej się konferencji poinformuje, że pozostawia stopy procentowe zawiezione na poziomie 0,5% i QE na poziomie 375 miliardów euro.

„Większy nacisk położony zostanie na decyzję odnośnie stopy bezrobocia. Na chwilę obecną znajduje się ona zaledwie 0,1 punktu procentowego powyżej 7% przyjętych w założeniach programu polityki zjednoczonej europy. Jakichkolwiek dokładniejszych wskazówek i wytycznych spodziewalibyśmy się raczej w raporcie inflacyjnym, który opublikowany zostanie 12 lutego.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Argumentem wspierającym stanowisko BofA jest zeszły rok – w sierpniu 2013 Europejski Bank Centralny nie wydał żadnego oświadczenia przed opublikowaniem raportu inflacyjnego. Wtedy też konferencja banku zorganizowana została na tydzień przed pojawieniem się dokumentu dokładniej opisującego wiele ważnych szczegółów.

Dodajmy do tego fakt, że według Merrill Lynch EBC powróciło do swojego starego protokołu i nie wydaje żadnych oświadczeń przed podjęciem rzeczywistych decyzji monetarnych. W lipcu zeszłego roku spowodowało to bowiem pojawienie się wielu niespodziewanych komentarzy, które negatywnie mogły odbić się na rynku.

„Najogólniej rzecz ujmując, nie spodziewamy się w tym tygodniu niczego konkretnego” – podsumowuje swoją wypowiedź BofA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here