Naga Marketsmerrill-lynch-logo

Pod koniec  tygodnia Bank of America Merrill Lynch sprawdza co dzieje się na wykresach dwóch par walutowych. Dzisiaj pod lupą specjalistów znalazły się USD/CAD oraz EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują

USD/CAD testuje szeroką strefę wsparcia jaka wyrysowała w okolicach 1,1950. Aktualnie cena skorygowała trwający od połowy zeszłego roku trend wzrostowy i znajduje się w pobliżu zniesienia 38,2 Fibonacciego. Czy wsparcie wytrzyma napór niedźwiedzi? Zdaniem specjalistów z BofA Merrill Lynch walka pomiędzy popytem i podażą w zaznaczonej strefie nie będzie długa i prawdopodobnie już niedługo zaobserwujemy na USD/CAD większe spadki. Głównym powodem mają być kolejne znacznie słabsze od przewidywanych dane z Stanów Zjednoczonych. Jednoznacznym sygnałem na kontynuowanie spadków ma być zdaniem banku wybicie poziomu 1,1915 – okolic ostatnich dołków.

Zniesienie 38,2 zostało jednoznacznie przebite już 13 maja. Schodząc na interwał H4 możemy domniemywać, że aktualne wzrosty są jedynie ponownym testem przebitego poziomu. Przebicie ostatnich dołków w okolicach poziomu 1,9915 będzie oznaczało jednoznacznie niedźwiedzie nastawienie inwestorów do USD/CAD.
Zniesienie 38,2 zostało jednoznacznie przebite już 13 maja. Schodząc na interwał H4 możemy domniemywać, że aktualne wzrosty są jedynie ponownym testem przebitego poziomu. Przebicie ostatnich dołków w okolicach poziomu 1,1915 będzie oznaczało jednoznacznie niedźwiedzie nastawienie inwestorów do USD/CAD.

 

EUR/USD

BofA po wyjściu z ostatniej krótkiej pozycji na EUR/USD po cenie 1,1392 powraca na rynek z nowymi pomysłami na tą parę. Na pewno BofA zgodzi się co do faktu, że aktualna korekta na EUR/USD przybrała znacznie większe rozmiary niż się spodziewano. Teraz specjaliści banku uważają poziomy 1,1534/38 za najbliższy – kluczowy – opór na EUR/USD. Choć jest niemal pewne, że cena przetestuje ten poziom, to niekoniecznie wiadomo co stanie się po tym. BofA stawia na kontynuację korekty nawet do poziomów 1,1675/1,1811. Powrót ceny w pobliże 1,1150 (okolice górnego ograniczenia kanału) ma być zdaniem specjalistów z Merrill Lynch oznaką tego, że korekta na EUR/USD dobiegła końca.

Przed EUR/USD jeszcze dwie bardziej liczące się strefy oporu. BofA Merrill Lynch jest zdania, że na którejś z nich cena najprawdopodobniej zatrzyma się i powróci do korygowanego w tej chwili trendu spadkowego.
Przed EUR/USD jeszcze dwie bardziej liczące się strefy oporu. BofA Merrill Lynch jest zdania, że na którejś z nich cena najprawdopodobniej zatrzyma się i powróci do korygowanego w tej chwili trendu spadkowego.

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here