Naga MarketsAuthor: Eli Christman, Creative Commons License.
Author: Eli Christman, Creative Commons License.

Bank of America Merrill Lynch utrzymuje bycze nastawienie do indeksu dolara amerykańskiego (DXY). Podmiot w swojej dzisiejszej rekomendacji handlowej pokazuje nam wykres rozpoczynający się od 1971 roku – ma to na celu zobrazowanie pewnych zależności.

Patrząc na kształtowanie się cen dolara amerykańskiego w tak rozległej perspektywie widzimy – zdaniem BofA – że dolarowe byki budują sobie długoterminową bazę, która pozwoli zapoczątkować obfitujący w wysokie zyski trend wzrostowy.„Podobieństwa pomiędzy obecną, dziesięcioletnią konsolidacją i tą obserwowaną  pomiędzy 1987-1997 (a wcześniej w 1971-1981) są tak duże, że nie możemy ich ignorować” – zauważa BofA.

Obecna konsolidacja i baza mówi nam, że DXY ma szansę na rajd w okolice 106.00 w przeciągu najbliższych kilku lat.

DXY na 106.00 w przeciągu najbliższych lat?
DXY na 106.00 w przeciągu najbliższych lat?

„Oczywiście zanim powyższe spostrzeżenie nabierze istotnej wagi, niezbędne są dodatkowe sygnały potwierdzające nasze dotychczasowe prognozy. Szansa na realizację tego scenariusza jednak istnieje i inwestorzy nie powinni go ignorować” – podsumowuje Bank of America Merrill Lynch.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here