Naga Marketswall streetNotowania amerykańskiego indeksu S&P 500 spadły w ostatnim czasie o ponad 8 proc. a Dow Jones i Nasdaq o około 10 proc. Na pięć dni przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, Bank of America (BofA) prognozuje jednak krach na amerykańskiej giełdzie, którego zasięg może wynieść nawet 20 proc.

  • Wybory prezydenckie w USA już 3 listopada br.
  • Joe Biden prowadzi w sondażach przedwyborczych 
  • Poddanie w wątpliwość wyniku wyborów może doprowadzić do spadków na rynku akcji

Wybory prezydenckie w USA w centrum zainteresowania inwestorów

Już w najbliższy wtorek, 3 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że najnowsze sondaże nie dają urzędującemu prezydentowi najmniejszych szans na reelekcję, to warto pamiętać, że przed czterema laty, większość z nich również wskazywała na zwycięstwo Hillary Clinton. Biorąc przy tym pod uwagę, że wybory prezydenckie w USA rządzą się zupełnie innymi prawami niż chociażby te organizowane w Polsce, ciężko przewidzieć, kto rzeczywiście może zostać kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze będą bowiem głosy elektorskie, a nie to, kto zwycięży w głosowaniu powszechnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według ekonomistów Bank of America z Michelle Meyer na czele, wynik wyborów nie jest jednak największym zagrożeniem dla rynku akcji.

Chodzi raczej o to, czy wynik wyborów zostanie uznany bez poddawania go w wątpliwość, co mogłoby wstrząsnąć rynkami z powodu nasilającej się niepewności. Donald Trump zapowiedział bowiem, że w przypadku swojej porażki nie uzna wyników wyborów i skieruje sprawę do rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy. Zdaniem ekonomistów, sporny wynik wyborów mógłby natomiast doprowadzić do załamania rynku.

– Zwycięstwo Trumpa lub Bidena i szybkie zakończenie wyborów prawdopodobnie zostanie przyjęte z zadowoleniem przez rynki, podczas gdy poważnie zakwestionowane wybory mogą przyczynić się do wzrostu ryzyka i doprowadzić do znacznego spadu 10-letnich obligacji – napisali ekonomiści.

Nasdaq spadł o niemal 10 proc.

Spoglądając na notowania amerykańskiego indeksu Nasdaq zauważymy, że na przestrzeni ostatnich dni osunął się on o niemal 10 proc. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że rynek ten pokonał techniczne opory w wysokości 11580 pkt. i 11200 pkt.. Jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania okolic 10750 pkt.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Nasdaq Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKB strefy euro wzrosło w drugim kwartale o 12,7%. Euro reaguje wzrostami
Następny artykułBiomed-Lublin na wsparciu. Czy to już koniec korekty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here