Naga MarketsBank of America Merrill Lynch utrzymuje swój strukturalny, byczy pogląd co do dolara amerykańskiego. Greenback* zdaniem banku znajduje się w średnio- jeżeli nie długoterminowym trendzie wzrostowym. W ujęciu krótkoterminowym bank spodziewa się jednak korekcji dolara zarówno w stosunku do euro jak i japońskiego jena.

„W obu przypadkach momentum znajduje się na byczych ekstremach (szczególnie gdy patrzymy na EUR). Natomiast momentum intraday wskazuje na niedźwiedzią dywergencję USD. Łącząc te fakty okazuje się, że ryzyko korekty dolara amerykańskiego jest na tyle duże, że nie możemy go dalej ignorować” – wyjaśnia BofA.Bank of America Merrill Lynch nie twierdzi jednak, że miejsce będzie miało silniejsze odwrócenie. Krótkoterminowe osunięcie dolara będzie jedynie korektą – realizacją zysków – która otworzy naprawdę ciekawe możliwości zakupowe.

Ryzyko krótkoterminowej korekty, jednak w M/T i L/T trend jak najbardziej niedźwiedzi
Ryzyko krótkoterminowej korekty, jednak w M/T i L/T trend jak najbardziej niedźwiedzi

Patrząc na EUR/USD – poziom 1.3104 (dołek z września 2013 i obecny cel banku) powinien zapewnić silne wsparcie. Natomiast przebicie powyżej 1.3153 otwiera drogę w kierunku 1.3220. Zanim dojdzie do ponownej aktywacji silniejszego, niedźwiedziego trendu cena może zawędrować jeszcze dalej.

z74
Powracamy do długoterminowego trendu wzrostowego?

W międzyczasie na USD/JPY widzimy najwyższe w tym roku poziomy (szczyt 105.48). Spadek w okolice 104.47/103.55 powinien otworzyć przed nami ciekawe możliwości zakupowe.

*Greenback – określenie odnoszące się do papierowej waluty (drukowanej jednostronnie na zielono) emitowanej w Stanach Zjednoczonych podczas wojny secesyjnej. Pieniądze te nie posiadały pokrycia w złocie – ręczył za nie jedynie amerykański rząd. Obecnie greenback’iem zwykło nazwyać się dolara amerykańskiego.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here