Naga MarketsBank of America Merrill Lynch przewiduje, że Bank Anglii (BoE) zostawi w spokoju stopy procentowe i QE podczas czwartkowego spotkania rady. W nocie skierowanej do klientów banku, czytamy między innymi:

Author: John Liu
Creative Commons Attribution License

„Skumulowane dane wskazują, że gospodarka brytyjska kontynuuje stałe i nieprzerwane wzrosty w tempie 2,5-3,0% w ujęciu rocznym od dobrych kilku lat. Wzrostowi temu nie przeszkadza nawet umiarkowane łagodzenie niektórych wskaźników makroekonomicznych. Przy stopie bezrobocia utrzymującej się na podwyższonym poziomie 7,2% i przy inflacji CPI delikatnie poniżej docelowego progu 2%, członkowie Bank of England z pewnością zakładają, że zostało jeszcze trochę miejsca na dalsze ożywienie przed aktywnymi działaniami związanymi z podwyższeniem stóp procentowych” – twierdzi BofA.

Jak brak działań wpłynie na funta sterlinga?                                                                                                

„Nie spodziewamy się żadnego poważniejszego wpływu jutrzejszego posiedzenia BoE na rynki walutowe. Oczekujemy, że siła GBP będzie obecnie opierała się głównie na czynnikach zewnętrznych. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że funt sterling osłabi się w stosunku do dolara amerykańskiego, w odniesieniu do wspólnej waluty natomiast będzie regularnie się umacniał na przestrzeni 2014 Dane Niemniej jednak dane CFTC wskazują, że rynek nadal preferuje długie pozycjonowanie GBP/USD a EUR/GBP chwilowo odwraca się w stronę północną. Różnice kursowe dla GBP/USD są również negatywne. Polityka monetarna Banku Anglii pozostaje luźna – szczególnie w porównaniu do działań Europejskiego Banku Centralnego. Ewentualna normalizacja mogłaby okazać się negatywna dla EUR/GBP.” – przewiduje BofA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here