Naga Marketsmerrill-lynch-logoNie jest to artykuł dotyczący szykowanego przez zarząd BofA Merrill Lynch przejęcia szwajcarskiego Credit Suisse. Usługa FxWatcher to nie tylko komentarze i rekomendacje związane z rynkiem walutowym, ale również teksty skupiające się na amerykańskim parkiecie, surowcach czy metalach szlachetnych. Dziś przyjrzymy się jednemu z top pick nadchodzących miesięcy – akcjom Credit Suisse.


Credit Suisse może być prawdziwym championem jeśli chodzi o wyniki półroczne – przekonuje bank na samym wstępie dzisiejszej analizy. Świetna kondycja rynku w połączeniu z całkiem wysoką dźwignią operacyjną spółki powinna przynieść pozytywne rezultaty w sprawozdaniach finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego warto zainteresować się akcjami Credit Suisse? Po latach obserwacji coraz bardziej postępującej erozji w rynkowych prognozach wyników rocznych, dziś wierzymy w to, że obecne szacunki dotyczące Credit Suisse są zdecydowanie zbyt pesymistyczne – czytamy w komentarzu BofA Merrill Lynch.

Odbierz dostęp do darmowego okresu próbnego FxWatcher – przekonaj się, że warto.

Kilka kwartałów zmian i głębokiej restrukturyzacji banku ujemnie wpływały na dochody właścicieli (straty w Q4 2015 oraz Q1 2016). Obecnie jednak, po kolejnych miesiącach zmagań powinniśmy nareszcie zobaczyć pierwsze efekty ustawicznego cięcia kosztów Credit Suisse.

chartSpoglądając na rynki widzimy, że obecnie akcje Credit Suisse są relatywnie tanie. W minionym roku CS straciło 25% r/r co w połączeniu z ogromnymi wysiłkami zarządu w kwestii reorganizacji banku powinno być raczej postrzegane jako promocja, anieżeli sygnał ostrzegawczy.

W akcje zagranicznych spółek można inwestować dzięki ofercie X-Trade Brokers – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Wyniki dotyczące ostatniego, czwartego kwartału 2016 roku powinny w naszej opinii wykazać pocżatki zdrowego trendu wzrostu zysków Credit Suisse w długim terminie. Wierzymy również, że zarząd będzie w stanie sprostać oczekiwaniom rynku również w pierwszym kwartale tego roku – przekonuje BofA Merrill Lynch. Prognozy dotyczące akcji CS zakładają obecnie niewielkie, pięcioprocentowe odbicie. BofA prezentuje zdecydowanie bardziej bycze nastawienie szacując, że w samym tylko pierwszym kwartale czekają nas wzrosty o około 17%. Razem z wzrostem cen akcji, ma rosnąć również raportowany przez bank zysk – nawet o 100% w ciągu następnych trzech miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here