Naga MarketsZdaniem analityków Bank of America Merrill Lynch ekspansywna polityka monetarna Europejskiego Banku Centralnego dobiega końca. Choć do pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych jest jeszcze daleko, a Brexit wciąż stanowi pewien czynnik ryzyka dla integralności strefy euro, to jednak bank wyraźnie daje do zrozumienia, że EUR warto kupować. 


Odbierz darmowy Big Bank Report

EUR/JPY od maja pozostaje w szerokiej konsolidacji, której górnym ograniczeniem jest silny opór w rejonie poziomu 126,00. Analitycy BofA liczą jednak na kontynuację trendu jaki obserwowaliśmy na parze w kwietniu. Niemal identyczne, bycze nastawienie bank przedstawiał w trzecim kwartale 2016 roku. Na początku czerwca BofA zamknęła z zyskiem otworzone wówczas długie pozycje choć wciąż prognozuje wzrosty EUR/JPY. Zdaniem analityków para może jeszcze konsolidować przez kilka dni bądź tygodni. Dobrym pomysłem jest jednak kupno EUR/JPY w pobliżu dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji – czytamy w dzisiejszej aktualizacji bazy FxWatcher.

Bank pozostaje byczo nastawiony również w stosunku do EUR/GBP. Zdaniem analityków, obecna sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii oraz rozpoczęte niedawno formalne obrady w sprawie Brexitu będą ciążyć na wycenie funta szterlinga. Korzystać ma na tym EUR, dlatego BofA Merrill Lynch otworzyła długie pozycje na EUR/GBP z wykorzystaniem opcji walutowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here