Naga Marketsmerrill-lynch-logoJuż za godzinę, o 16:00 zostanie opublikowany raport ISM zawierający wskaźnik PMI dla amerykańskiego sektora przemysłowego. Czy po dosyć mieszanych danych z Europy doczekamy się silnego odczytu?


Wątpimy w to – stwierdzają analitycy BofA Merrill Lynch. Wciąż silny dolar oraz globalne spowolnienie gospodarcze nie powinno nie pozostawić śladu w wielkości publikacji ISM. Prognozujemy, że dzisiejszy odczyt będzie nieco gorszy niż zakłada to rynkowy konsensus (48,2) i ukształtuje się dokładnie na poziomie 48 punktów. Wskazują na to wcześniejsze odczyty – choćby Richmond Manufacturing Index, który w lutym wyniósł -4 punkty (wobec prognoz na poziomie 2).

Bardziej niedźwiedzio nastawiony do dzisiejszej publikacji jest Barclays – zespół analityków banku posiłkując się tymi samymi danymi (Richmond Manufacturing Index) stwierdził w dzisiejszym komentarzu, że po raporcie ISM można spodziewać się jedynie 47,5 punktów.

Obie prognozy pozostają dość negatywne dla USD, który obecnie lekko traci na wartości względem JPY:

USDJPYH1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia Bollinger Bands – USD/JPY odbija od 113.00
Następny artykułBroker wprowadzający opcji binarnych wyłudził $3 miliony
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here