Naga MarketsNon farming payrolls, czyli raport dotyczący zmiany liczby zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym jest uważany za jedną z najważniejszych publikacji makroekonomicznych w Stanach. Na wartości NFP zwracają uwagę członkowie Fed i przede wszystkim inwestorzy próbujący zinterpretować wpływ nowych danych na przyszłe decyzje Rezerwy. Analitycy Bank of America Merrill Lynch dzielą się swoimi przemyśleniami na temat kształtu dzisiejszego raportu.


Popularne payrolls prawdopodobnie zwolnią do zdrowego poziomu 165 tysięcy nowo zatrudnionych w lipcu. Trzymiesięczna średnia powinna utrzymać się na poziomie 154 tysięcy, co nadal będzie oznaczało stabilny wzrost zatrudnienia, jednak o nieco mniejszej niż pożądana dynamice – prognozuje bank.

Śledź dzisiejsze odczyty na bieżąco – sprawdź nasz kanał Rynki na Żywo lub profil na Twitterze

Zdaniem analityków BofA Merrill Lynch wyniki cząstkowe dzisiejszego raportu najprawdopodobniej wskażą na spory przyrost zatrudnienia w sektorze budowlanym, który wspierany jest przez dynamikę wzrostów na rynku nieruchomości. Również sektor usługowy powinien odnotować solidny przyrost zatrudnienia. Nieco gorzej z kolei wypadać ma branża przemysłu – tutaj przyrost zatrudnienia ma być najsłabszy i prawdopodobnie poniżej średniej.

Zdaniem banku stopa bezrobocia w Stanach utrzyma się na poziomie 4,9%. Wzrosty natomiast odnotujemy najprawdopodobniej w przypadku średniego wynagrodzenia za godzinę. Według ostatnich szacunków BofA Merrill Lynch wielkość ta powinna wzrosnąć o 0,3% w porównaniu z czerwcowym odczytem.

Masz własne prognozy dotyczące payrolls? Podziel się z nimi tutaj i zgarnij 1000 USD w konkursie XM

Powyższe prognozy powinny sprawić, że po publikacji o godzinie 14:30 dolar zareaguje pozytywnie. Tak zdrowe wielkości, jakich oczekujemy po dzisiejszym raporcie potwierdzają dobrą kondycję amerykańskiego rynku pracy. To powoduje, że wrześniowa podwyżka stanie się znacznie bardziej prawdopodobna, a w związku z tym popyt na USD wzrośnie – prognozuje Bank of America Merrill Lynch.

Inwestorzy czekają na dane, a EUR/USD nieśmiało podchodzi pod strefę oporu.
Inwestorzy czekają na dane, a EUR/USD nieśmiało podchodzi pod strefę oporu.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here