Naga Marketsbank-of-america-merrill-lynch-logoPiątkowe wystąpienie Janet Yellen w Jackson Hole wzmocniło dolara, choć sytuacja w pierwszej godzinie była nerwowa. Prezes Fed potwierdziła, że szanse na podwyżkę stóp procentowych wzrosły co zostało ciepło przyjęte przez dolarowe byki. Dodatkiem psującym jastrzębi wydźwięk tego wystąpienia z pewnością było wspomnienie o wciąż niepewnej przyszłości i brak jednoznacznego określenia terminu kolejnej podwyżki.


Szanse na wrześniową podwyżkę amerykańskich stóp procentowych zauważalnie zwiększyły się – zauważają analitycy Bank of America Merrill Lynch. To nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że Yellen słowami (…) jestem przekonana, że szanse na podniesienie poziomu stóp Rezerwy Federalnej zwiększyły się w minionych miesiącach zdecydowanie spełniła oczekiwania dolarowych byków. Niemniej jednak, analitycy banku wciąż bardziej przekonani są co do zasadności podwyżki w grudniu.

Choć całość wystąpienia Yellen oceniana jest dzisiaj jako dosyć jastrzębie, to jednak martwi nas obawa prezes Fed o poziom wzrostu gospodarczego i prognozy przyszłych odczytów makroekonomicznych. Choć ostatnie dane z Ameryki były wyraźnie pozytywne, nie mamy pewności, że będzie tak również tej jesieni. Podobnie i Fed – przekonuje BofA Merrill Lynch.

Prawdopodobieństwo grudniowej podwyżki skoczyło do 60%, co w odczuciu banku jest odpowiednią wyceną tej decyzji, zwłaszcza biorąc pod uwagę tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach. Nastawienie Yellen w stosunku do obecnej polityki monetarnej można określić jako zadowalające, więc obecnie, głównym czynnikiem ryzyka dla gospodarki Stanów jest przyszły kształt polityki fiskalnej. Dużą niewiadomą jest to, jak łatwo Fed będzie w stanie zaadoptować się do nowej rzeczywistości politycznej i czy nie przeszkodzi to członkom w grudniowej podwyżce – podsumowuje bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłota era PKO BP?
Następny artykułGBPCHF – krótkoterminowo na wzrost
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here