Naga Marketsmerrill-lynch-logoŚledzący Pozycje dużych graczy z pewnością wiedzą już, że Brexit – scenariusz w którym Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską – z całą pewnością nie wpłynie pozytywnie na wycenę funta szterlinga. Bank of America Merrill Lynch dzieli się swoim poglądem na to, jak może wyglądać rynek po czwartkowym referendum.


Największymi przegranymi Brexitu będą GBP/USD oraz GBP/JPY – w obu przypadkach prognozowany jest natychmiastowy, przynajmniej kilkuprocentowy spadek wyceny obu par w wyniku Brexitu. JPY może szczególnie się umocnić z racji powszechnej oceny tej waluty jako bezpiecznej przystani na rynku. W związku z tym analitycy BofA Merrill Lynch oceniają, że USD/JPY może dotrzeć nawet do poziomu 0,95, gdyby Brexit okazał się rzeczywisty.

FxPro udostępnia wyższą dźwignię przed samym Brexitem. Sprawdź szczegóły >>

Również EUR/USD ma spore szanse na spadki – w pierwszych dniach po przegranym referendum mogą one sięgać od 3 do 5%. Zyska natomiast CHF, który podobnie jak JPY jest walutą często wybieraną w okresach globalnej niepewności.

Pomimo tego, że szanse na Brexit topnieją – wciąż są całkiem spore i nie możemy z całą pewnością określić wyniku referendum. W naszej ocenie jednak, spadki w wyniku Brexitu mają potencjalnie większy zakres niż ewentualne wzrosty w przypadku Bremainu – podsumowują analitycy BofA Merrill Lynch.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto – kolejne starcie ze wsparciem
Następny artykułAUDUSD – minutki RBA wspierają Aussie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here