Naga MarketsAnalitycy Bank of America Merrill Lynch w swoim środowym przeglądzie technicznym przeanalizowali indeks dolara amerykańskiego, amerykańskich obligacji skarbowych czy ropy brent. Jednym z ciekawszych akapitów dzisiejszej publikacji były rozważania dotyczące EUR/JPY. Czy ten cross rzeczywiście ma szanse na powrót powyżej poziomu 140.00? 


Początek tego roku na EUR/JPY nie należał do nadzwyczaj byczych – cross tracił na rosnącej niepewności politycznej w Europie, której kres położyła wygrana Emmanuela Macrona w kwietniowych wyborach we Francji. Od tego momentu byki nie opuszczają pary, kierując ją na coraz wyższe poziomy. Nie bez winy jest tutaj coraz bardziej jastrzębia retoryka EBC, które zdaniem BofA Merrill Lynch rozpocznie normalizację swojej polityki monetarnej już w przyszłym roku.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Price action na EUR/JPY od 2008 formuje gigantyczny trójkąt widoczny na wykresie miesięcznym. Z analizy ostatnich ruchów ceny wynika, że test okolic 140.00 w pierwszej połowie 2018 roku jest wysoce prawdopodobny – czytamy w dzisiejszym komentarzu banku.

Analitycy BofA Merrill Lynch zwracają uwagę na siłę byczego momentum, które doprowadziło nie tylko do przebicia średniej 200 okresowej, ale również pokonania zniesienia 38.2. Wyraźny retest tych okolic będzie stanowił świetną okazję do długoterminowych longów na EUR/JPY – podsumowują analitycy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here