Naga Marketsmerrill-lynch-logoLepiej późno niż wcale mówi przysłowie. Bank of America Merrill Lynch aktualizuje swoje spojrzenie na rynek walutowy i dzieli się strategią na pierwszą połowę tego roku. Na których parach walutowych będzie można odczuć obecność dużego gracza?


Początek roku nie należał do najlepszych – słabe dane makroekonomiczne z największych gospodarek świata, spadki na giełdach i wciąż żywa obawa inwestorów o stan Chin powodowały, że uciekali oni z aktywów ryzykownych do tych bardziej bezpiecznych. BofA Merrill Lynch dostrzega szansę w tej mini-panice i zwraca uwagę na niezwykle tanie waluty surowcowe takie jak AUD i SEK, które wciąż tracą pomimo całkiem dobrych danych z obu gospodarek. Norwegia z kolei posiada najwyższy poziom inflacji w grupie G10, a NOK i CAD wydają się zbyt tanie jak na swoją realną wartość. Z drugiej strony mamy USD i CHF jako przykłady walut zbyt przewartościowanych – zwracają uwagę analitycy banku. chartAUD będzie szczególnie łakomym kąskiem dla inwestorów walutowych w przypadku gdy sytuacja Chin zacznie się polepszać – albo przynajmniej, stabilizować. Również niezwykle tania ropa ma szansę na większą korektę i jeśli sytuacja na rynku czarnego złota nie stanie się areną zmagań politycznych, wzrost cen szczególnie pozytywnie wpłynie na wycenę CAD oraz NOK.

Wykorzystaj zalety opcji binarnych w handlu długoterminowym – sprawdź ofertę Option Trade.

Podsumowując całą strategię w zaledwie kilku linijkach: BofA Merrill Lynch zamierza (przynajmniej w pierwszej połowie 2016 roku) skupować JPY na równi z SEK, oraz nadal sprzedawać EUR oraz przewartościowanego franka szwajcarskiego. Bank stwierdza również, że interesuje się długimi pozycjami na AUD/NZD oraz parach AUD z pozostałymi walutami krajów rozwijających się. charttokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here