Naga Marketsmerrill-lynch-logoLepiej późno niż wcale mówi przysłowie. Bank of America Merrill Lynch aktualizuje swoje spojrzenie na rynek walutowy i dzieli się strategią na pierwszą połowę tego roku. Na których parach walutowych będzie można odczuć obecność dużego gracza?


Początek roku nie należał do najlepszych – słabe dane makroekonomiczne z największych gospodarek świata, spadki na giełdach i wciąż żywa obawa inwestorów o stan Chin powodowały, że uciekali oni z aktywów ryzykownych do tych bardziej bezpiecznych. BofA Merrill Lynch dostrzega szansę w tej mini-panice i zwraca uwagę na niezwykle tanie waluty surowcowe takie jak AUD i SEK, które wciąż tracą pomimo całkiem dobrych danych z obu gospodarek. Norwegia z kolei posiada najwyższy poziom inflacji w grupie G10, a NOK i CAD wydają się zbyt tanie jak na swoją realną wartość. Z drugiej strony mamy USD i CHF jako przykłady walut zbyt przewartościowanych – zwracają uwagę analitycy banku. chartAUD będzie szczególnie łakomym kąskiem dla inwestorów walutowych w przypadku gdy sytuacja Chin zacznie się polepszać – albo przynajmniej, stabilizować. Również niezwykle tania ropa ma szansę na większą korektę i jeśli sytuacja na rynku czarnego złota nie stanie się areną zmagań politycznych, wzrost cen szczególnie pozytywnie wpłynie na wycenę CAD oraz NOK.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykorzystaj zalety opcji binarnych w handlu długoterminowym – sprawdź ofertę Option Trade.

Podsumowując całą strategię w zaledwie kilku linijkach: BofA Merrill Lynch zamierza (przynajmniej w pierwszej połowie 2016 roku) skupować JPY na równi z SEK, oraz nadal sprzedawać EUR oraz przewartościowanego franka szwajcarskiego. Bank stwierdza również, że interesuje się długimi pozycjami na AUD/NZD oraz parach AUD z pozostałymi walutami krajów rozwijających się. chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here