Naga Marketsbank-of-america-merrill-lynch-logoWynik brytyjskiego referendum zaskoczył wszystkich – w tym również największych graczy na rynku. Choć sondaże do ostatnich chwil nie wskazywały jednoznacznej przewagi żadnej z opcji, większość rynku nie sądziła, że Brytyjczycy zdecydują się opuścić Unię. Bank of America Merrill Lynch aktualizuje swoje spojrzenie na rynki w związku z możliwym Brexitem.


Wynik brytyjskiego referendum znacząco podniósł warunki globalnego ryzyka inwestycyjnego. Efekty tej decyzji są ciężkie do przewidzenia, ale już wiadomo, że będą odczuwalne przez lata. Rynki zdają sobie z tego sprawę i naszym zdaniem już rozpoczęła się wycena opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych, choć jak zwraca się często uwagę do tego jeszcze faktycznie nie doszło – komentuje BofA Merrill Lynch.

Brexit uderzy przede wszystkim w funta, ale poszkodowana będzie cała Europa. Na tym wydarzeniu zyskają jednocześnie waluty powszechnie uznawane za bezpieczne przystanie czyli przede wszystkim JPY, ale również i USD.

Handluj walutami razem z FxPro – sprawdź bogatą ofertę brokera

Zdaniem analityków banku, pod koniec tego roku EUR/USD znajdzie się poniżej poziomu 1.05 (poprzednie prognozy wskazywały na 1,08). W kolejnych latach para powinna aprecjonować – najpierw do 1.10 w 2017 roku a następnie w okolice 1.15 w 2018.

BofA Merrill Lynch prognozuje powrót EUR/USD w pobliże poziomu 1.05
BofA Merrill Lynch prognozuje powrót EUR/USD w pobliże poziomu 1.05

Przez kolejne miesiące popyt na JPY będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, choć USD/JPY nie powinno zakończyć tego roku poniżej poziomu 105.00. Oczekiwane są jednak krótkotrwałe spadki nawet poniżej psychologicznego poziomu 100.00.

Analitycy BofA Merrill Lynch ostrzegają przed krótkotrwałymi spadkami USD/JPY poniżej poziomu 105.00.
Analitycy BofA Merrill Lynch ostrzegają przed krótkotrwałymi spadkami USD/JPY poniżej poziomu 105.00.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here