Naga Marketsbank-of-america-merrill-lynch-logoZaplanowana na godzinę 20:00 publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC (tak zwane minutki FOMC) jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tego dnia, lub być może nawet tygodnia. Analitycy Bank of America Merrill Lynch dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zawartości samych minutek oraz ich wpływu na wycenę USD na rynku.


Ostatnie dni nie były zbyt pozytywne dla amerykańskiego dolara. USD traciło względem większości z walut grupy G10 i nie pomogły w tym nawet silne payrollsy – zauważają analitycy BofA Merrill Lynch.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo tego, że przyrost zatrudnienia okazał się mocny, to jednak poziom bezrobocia pozostał bez zmian, podobnie zresztą jak średnie wynagrodzenie. To wpłynie pośrednio również na wciąż niski poziom inflacji, przez co skłonność Fed do kolejnych podwyżek stóp procentowych może być mniejsza niż to pierwotnie zakładaliśmy – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

Handlujesz na danych? Sprawdź poziom egzekucji zleceń w FxPro

Dzisiejsze minutki mogą okazać się nieco bardziej optymistyczne, ponieważ ogół danych makroekonomicznych z ostatnich tygodni jest raczej pozytywny dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. To prawdopodobnie ciepło zostanie przyjęte przez rynek, który może próbować odrobić ostatnie straty USD. Wciąż jednak realnym scenariuszem jest brak odpowiedniego sygnału ze strony Fed dotyczącego przyszłych podwyżek. W takim wypadku dobre dane makroekonomiczne nie uchronią dolara przed pogłębieniem spadków – prognozuje BofA Merrill Lynch.

Od kilku dni dolar ustawicznie traci względem euro.
Od kilku dni dolar ustawicznie traci względem euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here