Naga Marketsbank-of-america-merrill-lynch-logoSuper Czwartek rusza rynkami, jednak nie jest jedynym godnym uwagi wydarzeniem w dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym. Już za pół godziny poznamy najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Analitycy Bank of America Merrill Lynch podpowiadają czego spodziewać się po dzisiejszej publikacji.


Dane z ostatniego tygodnia czerwca wskazywały na 266 tysięcy Amerykanów, którzy po raz pierwszy wypełnili formularz o zasiłek dla bezrobotnych. Zdaniem Analityków Bank of America Merrill Lynch biorąc pod uwagę średnią z ostatnich czterech tygodni, która obecnie znajduje się na poziomie 256,5 tysiąca wartość ta była dość wysoka.

Nowoczesna gospodarka podlega szeregowi czynników określanych jako sezonowe. Ich wpływ na stopę bezrobocia, poziom zatrudnienia oraz liczbę złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych jest różny w różnych okresach.

Śledź wydarzenia makroekonomiczne na żywo – sprawdź nasz kanał Rynki na Żywo lub zacznij śledzić Comparic na Twitterze!

Obecna sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych pozwala sądzić, że wspomniane czynniki sezonowe nie będą mieć tak dużego wpływu na zatrudnienie jak miały chociażby w odpowiadającym okresie rok temu. Zdaje się, że potwierdzają to również ostatnie szacunki ADP, które wskazały na całkiem zdrowy biorąc pod uwagę okres w jakim się znajdujemy, przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

W związku z tym, dzisiejsze initial jobless claims powinny okazać się niższe niż zakłada to rynkowy konsensus i wynieść 259 tysięcy (wobec prognozowanych 265 tysięcy) -podsumowuje bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here