Naga Markets 

BofA Merrill uważa, iż w krótkim oraz średnim terminie bardzo prawdopodobne jest wystąpienie głębszych spadków.Patrząc na S&P 500 ruch spadkowy zapoczątkowany 24 lipca na szczycie w okolicy 1991 pkt obecnie wszedł w fazę korekty, która powinna zakończyć się w strefie popytu 1942-55. Po postoju w tej strefie kurs powinien skierować się w okolice 200-dniowej średniej, która na chwilę obecną znajduje się na poziomie 1863. Dotarcie do tego poziomu będzie równoznaczne z przebiciem linii wsparcia kanału wzrostowego co może przełożyć się na głębsze spadki.

Spadki rynku akcji oraz obligacji według BofA powinny przełożyć się na korektę coraz mocniejszego w ostatnich tygodniach dolara amerykańskiego. Indeks USD pokazuje że dolar obecnie znajduje się w okolicy istotnego wsparcia, którego obrona powinna przełożyć się na korektę szczególnie względem walut rynków wschodzących oraz surowcowych. Pomimo krótkoterminowego byczego nastawienia względem dolara BofA rekomenduje nadal utrzymywanie krótkich pozycji na tej parze licząc na spadki w najbliższych miesiącach w okolice 1,3202, następnie 1,3104 i poniżej.

BofA również szuka okazji do kupowania USD na korektach szczególnie względem NZD, gdzie w przypadku tej pary walutowej BofA uważa iż kurs powinien w najbliższych miesiącach spaść w okolicę strefy 0,8120/0,8067.

invest

W związku z powyższym BofA nadal utrzymuje krótką pozycje na EURUSD zawartą po 1,3594 z targetem 1,3212 oraz SL równym 1,3705.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here